Web Sayfalarından Ekran Görüntüsü Almanın YollarıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
24.01.2012

Web Sayfalarından Ekran görüntüsü almanıza yardımcı olacak programlar ve uygulamalar...

Web Sayfalarından Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

İnternette gezinirken kimi zaman resimlerin dışında toptan bir sayfayı da saklama ihtiyacı duyabilirsiniz.
Web sayfalarının ekran görüntülerini kaydetmek için kullanabileceğini çeşitli araçlar bulunuyor. İster bilgisayara indirip kurabileceğiniz bir program isterseniz de bir tarayıcı eklentisi kullanabilirsiniz.

TARAYICI EKLENTİLERİ

FireShot: Fireshot eklentisi ile web sayfalarından görüntü almanın yanında eklentinin dahili araçlarını kullanarak resimler üzerinde düzenleme yapabilir ve resimlere yazı ekleyebilirsiniz. FireShot eklentisinin Chrome, Firefox ve Internet Explorer için sürümleri bulunuyor.

Fireshot for Chrome

Fireshot for Firefox

Fireshot for Explorer

Pearl Crescent Page Saver Basic:
Bu Firefox eklentisi Flash içerik barındıran sayfaların da görüntüsünü almaya olanak sağlıyor.

Pearl Crescent Page Saver Basic

Web Sayfalarından Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

Screen Capture (by Google): Bu uygulama ile Chrome internet tarayıcısında, web sayfalarının görünen kısmını ya da tamamını PNG olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu ekran görüntüsü alma eklentisi ile resimlere yazı da ekleyebilirsiniz.

Screen Capture (by Google)

PROGRAMLAR
SnagIt: Ekran görüntüsü konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak başarılı bir program. Firefox ile entegre olabiliyor ve Windows'un Print Screen işlevinin yerini alabiliyor. Farklı kullanım çeşitleri için de profiller oluşturabiliyorsunuz. Kötü haberse ücretli oluşu. Programın deneme sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

SnagIt indir

FastStone Capture: Güçlü bir ekran görüntü alma aracı olan FastStone Capture ekrandaki her şeyi kaydedebilmenizi sağlıyor. Pencerelerin, tüm ekranın, belli bir alanın görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

FastStone Capture indir

Web Sayfalarından Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

WebKut: Web sayfalarının tamamının ya da bir kısmının ekran görüntüsünü almanıza olanak sağlayan kullanışlı bir araç. Adobe Air ile geliştirildiğinden farklı platformlarda kullanıalbiliyor.

WebKut indir


Webshot: Bu program web sayfalarından ve hatta bir web sayfasının tümünden ekran görüntüleri almanızı ya da önizleme görselleri oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Webshot indir

Evernote: Aslında Evernote oldukça kapsamlı bir not alma uygulaması. Öyle ki not alma ifadesine ekran görüntüsü alabilmek de dahil. En büyük avantajı notlarınızı, kayıtlarınızı vb. web ortamında da saklayabilmeniz. Böylece kayıtlarınıza istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz. Evernote'ın PC sürümü yanında mobil sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Evernote (Windows) indir

Evernote (Android)

Evernote (iPhone - iPad - iPod)