En İyi 10 Firefox EklentisiEkleyen
omery
Güncelleme Zamanı
27.10.2010

İşinizi kolaylaştıran daha iyi bir internet deneyimi sunan en iyi 10 Firefox eklentisi...

En iyi 10 Firefox eklentisiFirefox en çok kullanılan tarayıcıların başında geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi eklenti sayısının çok fazla olmasıdır. Firefox'un sayısız eklentisi içinde internet kullanıcılarının işine en çok yarayacak 10 eklenti seçtik. İşte Firefox'un en iyi eklentileri:

Adblock Plus
Adblock Plus sayesinde istemediğiniz flash bannerları, reklamları ve sayfa içeriklerini otomatik olarak kısa yoldan engelleyebilir ve bir daha görmeyebilirsiniz. Siteler için süzgeçler oluşturup reklamların linklerini tümüyle engelleyebilir ve bir daha karşınıza çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Adblock Plus indir

Adblock Plus


Firebug
Firebug eklentisi web geliştirme araçları arasında en iyilerinden birisi. Eğer web tasarım üzerine çalışma yapıyorsanız size çok yararı olacaktır. Bu eklenti sayesinde internet sayfalarının kaynak kodlarını ayrıntılı şekilde görebilir, hata ayıklayabilir ve HTML, CSS, JavaScript kodlarını düzenleyebilirsiniz.

Firebug indir

Firebug


FireFTP
Bu eklenti Firefox üzerinde kullanabilceğiniz bir FTP aracıdır. FireFTP ücretsiz, güvenli, çapraz platform FTP sunucularına kolay bir şekilde erişim sağlar.

FireFTP indir

FireFTP


Video DownloadHelper
Video DownloadHelper eklentisi web tarayıcınızda izlediğiniz her videoyu indirme imkânı sağlıyor. Türkçe dil seçeneği de bulunuyor. Kısaca her Firefox kullanıcısı için gerekli olan bir eklenti.

Video DownloadHelper indir

Video DownloadHelper


DownThemAll
DownThemAll eklentisi dosya indirme işlemleri için kullanılabilecek bir indirme yöneticisidir. Websayfalarındaki tüm linkleri, resimleri indirmeye olanak sağlıyor. İndirdiğiniz dosyaları istediğiniz zaman durdurabilir ve devam ettirebilirsiniz.

DownThemAll indir

DownThemAll


Download Statusbar
Download Statusbar eklentisi, yükleme penceresi açılmadan indirdiğiniz dosyaları durum çubuğundan takip etmenize olanak sağlıyor. Dosya indirilmediği anlarda otomatik olarak gizleniyor.

Download Statusbar indir

Download Statusbar


ColorfulTabs
ColorfulTabs eklentisi, sekmeleri renklendirerek güzel bir görünüm sağlamasının yanında, sekmelerin daha kolay ayırt edilmesini sağlıyor. Özellikle Firefox'ta çok fazla sekme kullananlar için oldukça yararlı bir eklenti.

ColorfulTabs indir

ColorfulTabs


FoxTab
Bu eklenti ile 3 boyutlu bir ortam içinde sekmeleri görüntüleyebilirsiniz.. Birden çok 3 boyutlu ortam seçeneğinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Özellikle çok fazla sekme ile uğraşmak zorundaysanız bu eklenti sayesinde istediğiniz sekmeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

FoxTab indir

FoxTab


FoxLingo
FoxLingo, her Firefox kullanıcısında olması gereken eklentilerden biridir. Bu eklentiyle internette dolaşırken karşılaştığınız yabancı kelimeleri Türkçe'ye ya da istediğiniz her hangi bir dile çevirebilirsiniz. Çevirmek istediğiniz kelimeyi fare ile seçip klavyeden "Shift"e basılı tutarken kelimeye farenin sağ tuşuyla tıklayarak kelimenin çevirisini görebilirsiniz.

FoxLingo indir

FoxLingo


Thumbnail Zoom
Thumbnail Zoom eklentisi Facebook, Twitter, MySpace, Amazon, Picasa, Flickr, LinkedIn, Hi5, Twitpic, deviantART, PhotoBucket ve Wikipedia sitelerinde resimleri büyütme olanağı sağlıyor. Fare imleci resimin üzerine götürüldüğünde resmin orjinal halini gösteren bu eklenti oldukça kullanışlı.

Thumbnail Zoom indir

Thumbnail Zoom