VLC Player
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
19.10.2019
Toplam İndirme
78721
Üretici Firma
VideoLAN Project
Uyumlu Sistemler
Windows, Android

VLC Player 3.0.8

Video İzleme Programı

VLC Media Player, bir çok video ve ses dosyasını destekleyen ve ilave codec kurulumu gerektirmeyen ücretsiz bir video izleme programıdır.

Editör yorumu

VLC Player programı ile ilgili hazırladığımız Kompakt Medya Oynatıcı: VLC Media Player yazımızda programın özellikleri, kullanıcıya sunduğu araçlar vb. konuları bulabilirsiniz.

Ayrıca VLC Player gibi başka ücretsiz ve başarılı video oynatıcılar hakkında da bilgi almak için En İyi Video İzleme Programları adlı makalemizden faydalanabilirsiniz.

Program Hakkında

VLC Player; MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (MP4), DivX, Xvid, X264, MP3 ve OGG ses ve video dosyalarının yanı sıra DVD, VCD ve çeşitli online radyo, video yayın akışları (streaming) ve IPTV yayınlarını izlemenize olanak veren oldukça kullanışlı ücretsiz bir video izleme programı dır.

VLC Player diğer bir çok video oynatıcı programdan farklı olarak dahili kod çözücüye (codec) sahiptir ve bu sayede ilave codec paketi kurmadan Xvid, DivX ve MKV uzantılı filmleri izleyebilirsiniz.

Video dosyaları için dahili olarak altyazı desteği sunan VLC Player, hemen her tür müzik dosyasını desteklediği için video oynatma işlevinin yanında bilgisayarınızdaki tüm müzikleri dinlemenize de imkan sağlamaktadır. VLC Media Player, Windows ve MAC OS X işletim sistemlerine kurulabilir ve ağ üzerinden video yayın akışı (video streaming) için sunucu olarak da kullanılabilir.

Popüler bir film izleme programı olan VLC Media Player'ın desteklediği video ve ses dosyası formatları:

MPEG (ES,PS,TS,PVA,MP3), AVI, ASF / WMV / WMA, MP4 / MOV / 3GP, OGG / OGM / Annodex , Matroska (MKV), Real, WAV, Raw Audio: DTS, AAC, AC3/A52, Raw DV, FLAC, FLV (Flash), MXF, Nut, Standard MIDI / SMF, Creative Voice, UDP/RTP Unicast, UDP/RTP Multicast, HTTP / FTP, MMS, TCP/RTP Unicast, DCCP/RTP Unicast, DVD Video 1, Video CD / VCD, SVCD 2, Audio CD (no DTS-CD), DVB (Uydu,Dijital TV, Kablo TV), MPEG encoder 4 , Video acquisition

Ekran Görüntüleri

VLC Media Player Ekran Görüntüsü
VLC Media Player Ekran Görüntüsü
Tümünü Göster