CCleaner
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
18.01.2021
Toplam İndirme
58948
Üretici Firma
CCleaner
Uyumlu Sistemler
Windows, Mac

CCleaner 5.76

Sistem Temizleme Programı

CCleaner,bilgisayarınızdaki kullanılmayan dosyaları ve kayıt defterini temizleyip, sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayan ücretsiz bir sistem temizleme programıdır.

Editör yorumu

Ccleaner programının nasıl kullanığını öğrenmek isterseniz Ccleaner ile Sistem Temizliği ve Bakım adlı videolu eğitimimizi izleyebilirsiniz.

Program Hakkında

CCleaner (Crap Cleaner), bilgisayarınızda kullanılmayan, geçici ve gereksiz dosyaları silme işlemini gerçekleştirerek sistem hızlandırma sağlayan ücretsiz bir sistem temizleme programıdır.bakımından yardımcı olur. Bu temizlik işlemi sonrasında bilgisayarınızın daha verimli çalışması ve disk üzerinde daha fazla boş alan açılması gibi faydalar ortaya çıkar.

Ccleaner'ın ilk özelliği internet tarayıcılara ait geçici dosyaları (Temporary Files, geçmiş, çerezler, otomatik tamamlama verileri) tek tıklama ile temizlemesi. Bu işlemi şuan Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari tarayıcılarında yapabiliyor. Programın diğer bir özelliği ise Kayıt Defteri Temizleme (Registry Cleaning). Bu özellik daha önceden kaldırmış olduğunuz programlar, yarıda kalmış kurulumlar, hatalı kısayol simgeleri vb. gereksiz ya da hatalı olan kayıt defteri girdilerini temizliyor.

Ccleaner ayrıca Media Player, eMule, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip ve daha bir çok farklı programı da tespit edip bunlara ait gereksiz dosyaları temizleme konusunda da yardımcı oluyor.

CCleaner %100 ücretsizdir ve herhangi bir zararlı yazılım (spyware, adware vb) içermez.

Ekran Görüntüleri

CCleaner Ekran Görüntüsü
CCleaner Ekran Görüntüsü
Tümünü Göster