Plex Media Server
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
03.08.2015
Toplam İndirme
32666
Üretici Firma
Plex
Uyumlu Sistemler
Windows, Mac

Plex Media Server 0.9.7.12.4.1192

Multimedya Yönetimi

Plex Media Server; video, müzik ve fotoğraf arşivi için komple bir multimedya çözümüdür.

Program Hakkında

Plex Media Server, tüm multimedya dosyaları için (video, müzik, fotoğraf) DLNA destekli depo hizmeti sağlayan ücretsiz bir programdır. Plex Media Server üzerinde bulunan dosyalara web arayüzden erişebileceğiniz gibi ayrıca Plex Media Center yazılımını kullanarak Windows ve Apple Mac OS X, iPhone, iPad, iPod, Andriod üzerinden erişebilirsiniz. Plex Media Center uygulaması ayrıca LG ve Samsung Smart TV'ler, Google TV ya da Roku Streaming Player üzerinde de bulunmaktadır.

Plex Media Server'ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği real time transcoding özelliğidir. Bu özellik, video ya da müzik dosyalarının Plex Media Center uygulamasının kurulu olduğu cihaza uyumlu bir şekilde gerçek zamanlı olarak çevrilmesidir. Örneklemek gerekirse; mkv uzantılı bir filmi iPhone, iPad ya da Android tabanlı bir cep telefonunda herhangi ekstra bir çevirme işlemi yapmadan doğrudan izleyebilirsiniz.

Plex Media Server, arşivinizde bulunan müzik ve video dosyalarına ait bilgileri (Sanatçı, Albüm, Yönetmen, Tür, Yapım Yılı, Kapak fotoğrafı vb.) internet üzerinden otomatik olarak alabilmektedir. Bu sayede müzik ve film arşivinizi klasik dosya görünümüyle kullanmak yerine daha detaylı bilgiler içeren ve detaylı arama imkanı bulunan tam bir multimedya merkezine (media center) dönüştürebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Plex Media Server Logo
Plex Media Server Ekran Goruntusu
Tümünü Göster