Winamp
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
20.06.2017
Toplam İndirme
1761793
Üretici Firma
Nullsoft
Uyumlu Sistemler
Windows, Android, Mac

Winamp 5.666.3516

Müzik Dinleme Programı

Winamp, en çok kullanılan müzik dinleme programlarından birisidir.

Program Hakkında

Bir zamanlar Mp3 dinlemek için başka alternatifi olmayan bir program olan Winamp, Nullsoft tarafından tasarlanmış ve oldukça fazla kullanıcısı bulunan ücretsiz bir müzik dinleme programı.

 Winamp, önceleri sadece müzik (Mp3, Audio CD, wav) dosyalarını çalabiliyorken artık bir çok ses ve video türünü oynatabiliyor. Müzik dinleme ve video izlemenin yanında internet üzerinden yayın yapan radyoları da takip edebilirsiniz. Winamp ile beğendiğiniz müzikleri CD'ye yazdırabilir ve Audio CD formatındaki müzik CD'lerini MP3, WMA, FLAC, WAV gibi dosyalara çevirme (Rip) işlemini de yapabilirsiniz.

Winamp 5.6 gelen Android Wifi & USB sync support özelliği sayesinde Android tabanlı telefonlara mp3 gönderme ve alma işlemlerini de yapabilirsiniz. Ayrıca Mac OS X için beta seviyesinde olan bir versiyonu da bulunuyor.

Müzik çalma programı olarak Winamp, kullanıcılara pek çok özelleştirme seçeneği sunuyor. Programın dış görünümünü (skin) değiştirebilir, eklentiler yükleyebilir, çalınan müziklerin albüm kapaklarını görüntüleyebilir ve şarkı listesi oluşturabilirsiniz.

Winamp ayrıca MP3 dosyalarını internet üzerinden oynatıp müzik dinlemek için tümleşik bir internet tarayıcısı, şarkı sözü (lyric) arama gibi bir çok yeni özellik içerir.

Winamp'in desteklediği ses ve video dosya türleri:

AAC, IT, MOD, NST, STM, AIFITZ, MP1, NSV, STZAIFF, KARMP2, OGG, ULT, AMF, M2V, MP3, OKT, FLAC, VLB, MP3, M3U, M3U8, PLS, ASF, M4A, MP4, PTM, WAV, AU, MDZ, MPEG, RMI, WMA, AVI, MID, MPG, S3M, WMV, CDA, MIDI, MTM, S3Z, XM, FAR, MIZ, NSA, SND, WEBM, FLV, M4V, *, MKV, SWF, W64, 669, VOC, B4S, ASX, WPL

Editör Notu:
AOL, 2013 Kasım ayında 5.66 sürümünü yayımladıktan kısa bir süre sonra Winamp'in geliştirilmesini geçici olarak durdurduklarını bildirmişti. O zamandan bu yana yeni bir sürüm çıkmadı fakat dünya üzerinde milyonlarca Winamp tutkunu, bu kullanışlı programdan vazgeçmeyip hâlâ kullanmaya devam ediyor. 

Ekran Görüntüleri

Winamp Ekran Görüntüsü
Winamp Ekran Görüntüsü
Tümünü Göster