E3 2010'un En çok Beklenen OyunlarıEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
11.06.2010

Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3 çok yakında yeni oyun teknolojilerini, oyunlarını ve videolarını tanıtacak. Bakalım bu sene tanıtılması beklenen oyunlar arasında neler var ?

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları

E3, sıkı oyun takipçileri tarafından en çok beklenen fuarların başında geliyor. Her sene bir çok yeni oyun daha önce hiç görülmemiş videolarıyla birlikte tanıtılıyor. Bunun yanı sıra en yeni oyun teknolojileri ve oyun motorları da oyuncuların beğenisine sunuluyor.

E3'de tanıtılması beklenen oyunları sizin için araştırdık. İşte karşınızda E3 fuarında tanıtılması beklenen 2010 yılının en yeni 15 oyunu.

APB (EA Games,PC)

Hangi oyuncu bir suç çetesine dahil olup, şehrin sokaklarında polisle savaşmak istemez ki ? Bir de bunu online olarak muhteşem bir ambiyansta yaptığınızı düşünün. APB tüm bu hayallerin gerçekleştiği müthiş bir oyun. Tamamen kişiselleştirilebilir karakter yapısı, müzikleri, silahları ile bir oyuncunun ihtiyacı olan herşeye sahip benzersiz bir dünya.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Assasin's Creed: the Brotherhood (Ubisoft, PC, PS3, Xbox 360)

Akrobatik ve bir o kadar da karizmatik kahraman Ezio artık usta bir suikastçi. Rönesans Roma'sının tapınak şovalyelerine karşı koymak zorunda. Assasin's Creed serisinin 3.oyunu olan the Brotherhood, yine harika görünüyor. Hem de bir sürprizle geliyor. Bu kez Assasin's Creed'i çoklu oyunculu oynamaya ne dersiniz ?

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Bulletstorm (EA Games, PC, PS3, Xbox 360)

Polonya stüdyolarından çıkan bu çılgın oyun, sizi uçurabilir. Kesinlikle çok farklı bir bilim kurgu oyunu olan Bulletstorm'da sizi yemeye çalışan dev yaratıklarla mücadele etmeye çalışacaksınız. Evet, çılgınca olduğunu söylemiştik...

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Civilization V (2K Games, PC)

Strateji dünyasına hoşgeldiniz. Gerçek bir savaş simülasyonu ve bir fenomen olan Civilization geri döndü. Sistemlerinizi yenileyin ve bilgisayarlarınızın başına kurulun. Sizce de geliştirilmiş özellikler ile bir hükümdarlık kurup savaşmanın zamanı gelmedi mi ? Ordunuzu nasıl geliştirebileceğinizi düşünün ve bombardımana hazırlanın. Civilization V geliyor!

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Dead Rising 2 (Capcom, PC, PS3, Xbox 360)

Dead Rising 2, benzersiz oyunlar kategorisine bodoslamasına dalmayı hedefleyen korku temalı bir oyun. Binlerce zombinin saldırısına uğrarken boş durmak olmaz tabii ki. Geliştirilmiş ve kombine edilebilen silahlarla büyük bir katliam yapmanın tam zamanı.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Epic Mickey (Disney, Wii)

Bir Mickey oyunundan bu kadar karanlık bir RPG beklemek kesinlikle kimsenin aklına gelmemiştir. Fakat Mickey bu kez hepimizi şaşırtıyor. Bu kez efsanevi bilim kurgu oyunları olan System Shock ve Deus EX'in tasarımcılarıyla çalışan Disney farklı bir oyuna imza atıyor. Fakat oyunu oynayabilmek için biraz daha beklemeniz ve dua etmeniz gerekiyor.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Fallout: New Vegas (Bethesda, PC, PS3, Xbox 360)

Bir çok oyuncunun takip ettiği ve favorisi olan Fallout, nükleer savaş sonrası bir dünyanın ta kendisi. Son oyunu Fallout 3 bir çok kişi tarafından oldukça beğenilmişti. Oyunun yeni versiyonu günah şehrini konu alan New Vegas. Garip mutantları yeni Vegas'ta öldürebilmek için sırada beklediğiniz aşikar. Oyunun da tanıtılmasına az kaldı.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Gears of War 3 (Microsoft, Xbox 360)

Gears of Wars, ölü beyinlere karşı amansız bir mücadele içine girdiğiniz TPS oyunu.Gears of Wars 3, geliştirilmiş silahları, görsel ögeleri ve olağanüstü sürükleyiciliği ile E3 fuarında hayran kitlesini genişletebilir.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


The Last Guardian (Sony, PS3)

Fumito Ueda'nın son macerası The Last Guardian, duygusal ve kendine özel fantastik bir yapı içeriyor. Eğer dev yaratıklardan hoşlanıyorsanız bu oyunda oldukça fazla sayıda bulabileceksiniz.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Little Big Planet 2 (Sony, PS3)

Little Big Planet'in devam oyunu olan Little Big Planet 2, adından da anlaşılabileceği üzere çok geniş bir dünyaya yelken açıyor. Kendi içerisinde bir çok oyun yaratabileceğiniz bu platformda yarıştan yemek yapmaya kadar bir çok şeyle uğraşacaksınız. Keyifli zaman geçirmek için son derece ideal.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Lost in Shadow (Hudson, Wii)

Gotik bir kalede gölge oyunu. İşte Lost in Shadow'un tam olarak tanımı bu. Bugüne kadar denenmemiş ilginç platform oyunlarından biri olan Lost in Shadow ile gölgeli bölgelerde hareket edebilen gölge bir çocuğu yöneteceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey ışığın kaynağını kontrol ederek gölgeler yaratmak. Bir o kadar da garip müzikler ile gerçekten ilginç bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Pro Evolution Soccer 11 (Konami, PC, PS3, Xbox 360)

Yüzleşme zamanı geldi. Belki de dünya üzerinde en çok zaman geçirilen oyunların başında gelen Pro Evolution Soccer serisinin son halkası da E3 fuarında tanıtılacak oyunlar arasında. Bir çok yeni özelliği de içinde barındıran PES 11 (PES 2011), oyuncularını şaşırtabilir. Pro Evolution Soccer gerçeğe her yıl biraz daha yaklaşıyor.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Rage (Bethesda, PC, PS3, Xbox 360)

Rage, Doom'un yaratıcılarından ID Software'in yeni projesi. Yeni bir teknikle geliştirilen oyun kıyamet sonrası çağı ögeleri ele alıyor. Rage, bir çok kişiye yeniden Mad Max serisini izletebilir.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


World of Warcraft: Cataclysm (Blizzard, PC/Mac)

World of Warcraft'ı artık bilmeyen var mı? Bu artık pek de ihtimal dahilinde değil. Özellikle oynayanlar arasında merakla beklenen genişletme paketi World of Warcraft: Cataclysm adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Çoklu oyunculu RPG oyunlarının ağa babası olan WOW, yeni oyunuyla da kullanıcılarının ömründen çalmaya devam edecek.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


Super Scribblenauts (Warner Bros, DS)

Oldukça şirin bir bulmaca çözme oyunu olan Scribblenauts, geçtiğimiz sene E3 fuarının en şaşırtıcı anlarından birinin kahramanı olmuştu. Oyun "en iyi şov" ödülünü alması herkes için büyük bir sürpriz oldu. Scribblenauts'ın yeni oyunu da bir önceki oyunundan farklı değil. Daha fazla eğlence yapısını ilke edinen Scribblenauts, herkesi bir kez daha şaşırtabilir.

E3 2010 un En çok Beklenen Oyunları


2010'un en çok beklenen oyunlarına birlikte göz attık. Oyunların en yeni videoları ve ekran görüntülerine ulaşabilmek için biraz daha sabretmek, kısacası E3 fuarını beklemek gerekiyor. Umuyoruz ki tüm bu oyunlar beklentilere cevap verebilir.