Bilgisayarınızı kullanarak kendinizi hipnotize edin!Ekleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
18.02.2010

Elimdeki saati takip edin. Göz kapaklarınız ağırlaşıyor... Yavaş yavaş derinliklere dalıyorsunuz... Parmağımı şıklattığımda uyanacaksınız ve bir sonraki şıklatmaya kadar tamamen benim kontrolüme gireceksiniz... Şık! Şimdi bu yazıyı gözlerinizi kırpmadan bir çırpıda okumak istiyorsunuz. Başlayın...

Tabi ki bu şekilde hipnotize olacak değilsiniz. Ancak İnternet'teki çeşitli kaynaklar ve indirebileceğiniz farklı programlar yardımı ile kendinizi hipnotize edebilirsiniz. Bilgisayar başında kendi kendini hipnoz etme yöntemini korkularınızı yenme, alışkanlıklarınızı terk etme ya da motivasyon sağlama amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Hipnoz ile ilgili en önemli kaynaklar elbette video paylaşım siteleri. Bu sitelere gönderilmiş olan dönen çemberler ya da değişik hareketli şekilleri takip ederek ve yönlendirmelere uyarak değişik ruh hallerine geçebilirsiniz. Fakat bu videoların çoğu İngilizce. Yeterli bir İngilizce bilginiz yoksa yönlendirmeleri takip edemeyeceğiniz için hipnoz durumuna geçmeniz pek mümkün değil. İkinci bir uyarı da espri amaçlı hipnoz videoları ile ilgili. Hipnozunuzun sonlarına doğru, tam kendinizi rahatlamış hissederken birden çığlık atan bir zombi ya da hayalet ile karşılaşmak ürkmenize neden olabilir. Aman dikkat.


Videolar sayesinde hipnotize olmak mümkün fakat bunların gerçek bir hipnoz seansı için çok da yeterli olduğu söylenemez. Daha güçlü bir hipnoz çözümü için Subliminal Flash ve Subliminal Images adlı programları kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızı kullanarak kendinizi hipnotize edin!

Her iki program da bilinçaltınıza çeşitli mesajlar yollama tekniğini kullanırlar. Subliminal Flash fark edemeyeceğiniz hızda metinler ile sizi telkin etmeye çalışırken Subliminal Images aynı yöntemle size çeşitli resimler gösterir. Programlarda görünmesini istediğiniz metinleri ya da resimleri seçebilir ve bunların görüntülenme hızını belirleyebilirsiniz. Mesajların görüntülenme hızlarını bir saniyenin altında bir süreye ayarlığınızda programı gün boyu çalıştırabilirsiniz. Siz işlerinizi hallederken açık bıraktığınız program bilinçaltınıza yoğun bir bombardıman göndererek hayatınızı değiştirebilir. Subliminal Flash programındaki telkin metinleri sigarayı bırakma (stop smoking) ve uçma korkusu (fear of flying) gibi başlıklara sahip. Bunlardan birini seçerek konu ile ilgili yazıların sürekli olarak gösterilmesini ve bu konulara yönelik küçük bir terapi görmenizi sağlayabilirsiniz. Fakat ne yazık ki bu telkin metinleri de İngilizce. Subliminal Images programında ise istediğiniz resimlerin istediğiniz süre aralığı ile görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece resimlerin içerikleri bilinçaltınıza işler. Örneğin, sakin doğa resimlerini görüntüleyerek biraz olsun rahatlayabilirsiniz.


Bilgisayarınız ve İnternet sayesinde çeşitli amaçlar için kendinizi hipnotize edebilirsiniz. Bu ilginç deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim.


Şık!