Sanal Office'in Yenilikleri; Google DocsEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
19.04.2010

Google, Chrome, Chromium derken internet piyasasını ele geçirmeye devam ediyor. Özellikle bulut tabanlı işletim sistemi Chromium için çok önemli bir yeri olan Google Docs gelişimini sürdürüyor.

Sanal Office  in Yenilikleri; Google Docs

Google Docs, Gmail hesabınızla online olup kelime işlemci, hesap tablosu, sunum, form ve veri depolama gibi özellikleri kullanabileceğiz internet tabanlı bir alternatif office sistemidir. Tamamen ücretsiz olması ve kurulum dosyasına ihtiyacı olmaması diğer ofis uygulamalarından farklı kılıyor.

Aynı şekilde gelişiminide sürdüren Google Docs şimdi de E-Tabloları üzerinde çalışıyor. Bir çok şeyi daha hızlı, kolay ve sezgisel gerçekleştirmeyi planlayan Google Docs kullancılarına daha iyi hizmet vermek ve işlerini kolaylaştırmak için uğraşıyor. Gmail hesabınızla online olarak yeni sürüm bağlantısına tıklayabilir ve yeni sürümü deneyebilirsiniz. Bakalım Google yeni Docs sürümünde nelere el atmış.

Formül Çubuğu: Uzun formülleri artık tek bir satırda görebileceksiniz. Ayrıca formül çubuğundan formülleri düzenleyebilir ve yeni formüller oluşturabilirsiniz.

Sanal Office  in Yenilikleri; Google Docs

Otomatik Tamamlama: Örneğin daha önceden yazdığınız bir şeyi ipucu olarak gösterek Enter'a bastığınız an daha önce yazmış olduğunuz kelime komple hücreye gelecektir. Yapmanız gereken sadece birkaç karakter yazıp Enter'a basmak

Sanal Office  in Yenilikleri; Google Docs

Sütun Taşıma: Bir sütunu başka biyere taşımak istiyorsanız sadece farenizle sürükleyip taşımak istediğiniz yere bırakabilirsiniz. Ayrıca yeni eklenen açılır menü sayesinde sütun içeriğinide istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.

Sanal Office  in Yenilikleri; Google Docs

Yeni Düğmeler: Düğmeler eskisine oranla daha anlaşılır ve kullanımı kolay olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır. Hızla dökümanlarınız arasında geçiş yapabilir ve herhangi bir sayfaya doğrudan bağlantı oluşturabilirsiniz.

Sanal Office  in Yenilikleri; Google Docs

İşlem Hızı: İlk yükleme, hücre dondurma, kaydırme ve ortak çalışma alanlarında ki düzenlemeler çok daha hızlı bir hale getirilmiştir. Geliştirilmiş hız özellikleri arasında istediğiniz alana çok daha çabuk gidebilmeniz de sağlanmıştır. Bu şekilde E-Tabloda bulunan herhangi bir sayfaya direkt olarak bağlantı oluşturabilirsiniz.