Hotmail YenileniyorEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
18.06.2010

Dünya üzerinde bir çok kullanıcıya sahip Hotmail, yeni özellikleri ile kendini daha da sevdirecek

Hotmail Yenileniyor

Hotmail, dünya çapında hizmet sunan bir e-posta hizmetidir. Kullanıcı memnuniyetini oldukça üst düzeyde tutmayı hedefleyen ve bunu ücretsiz olarak yapan Hotmail, Kullanıcılarının istekleri doğrultusunda geliştirmeler yapmaya çalışıyor. Yeni özellikleri ve bir çok yenilikle birlikte kullanıma sunulmasına az bir süre kaldı.

Süre yaklaştıkça yeni bir çok özellik sızıyor ve bu durum kullanıcıların merakını giderek arttırıyor. Siz de gelişmeleri heyecanla bekleyen kullanıcılardan biriyseniz bu incelemeyi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte Hotmail'in yeni özellikleri.

Gereksiz postayı gelen kutunuzdan uzak tutun

Hotmail Yenileniyor

Yeni gelen özelliklerden birisi daha önce Outlook ve Internet Explorer gibi Microsoft ürünlerinde kullanılan SmartScreen teknolojisi. SmartScreen, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan gereksiz e-postaları otomatik olarak filtreleyecektir.

Artık e-postalarınızı yönetirken yaptığınız işlemler de kayıt altına alınıyor. Örneğin sürekli bir yerden e-posta alıyor ve siliyorsanız ya da başka bir yerden gelenleri belli bir klasöre kopyalıyorsanız, bunu otomatik bir hale getirebilir ve sizin yerinize Hotmail'in yapmasını sağlayabilirsiniz.

Zamandan kazanın ve daha fazla iş yapın

Hotmail YenileniyorHotmail'in en sinir bozucu özelliklerinden birisi de sınırlı dosya gönderimi. 10MB'tan fazla boyutu olan dosyaları göndermek tam bir eziyete dönüşüyordu. Artık tek bir iletiyle 10GB'a kadar veri göndermeniz mümkün. Eğer isterseniz 50MB boyutunda 200 dosya ya da 200 fotoğrafta gönderebilirsiniz. Hotmail, tüm bu verileri Windows Live'ın SkyDrive'ı üzerine depoyarak karşı tarafın dilediği şekilde slayt gösterisi şeklinde izlemesine ya da bilgisayarına yükleyebilmesine imkan sağlar.

Geliştirilmiş akıllı filtre özelliği sayesinde gelen kutunuzu liste halinde içeriğe ya da gönderene göre sıralayabilir ve gruplandırabilirsiniz. Bu şekilde tüm Facebook güncelleştirmeleriniz ve faturalarınız birkaç tıklamayla sıralanabilir.

Artık herşey Hotmail üzerinde

Hotmail ile yapılan video ve fotoğraf albümü paylaşımları için artık link üzerinden başka sayfalara gitmenize gerek yok. Direkt olarak Hotmail'in içinden bağlantıları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağ davetleri ve bildirimleri de Hotmail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gelen kutunuzda bulunan Word, Excel ve Powerpoint gibi Office dosyalarını Hotmail'den ayrılmadan görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ekte düzenleme yapmak istiyorsanız yeni Hotmail ile artık bu da mümkün

Yeni Office Web

Hotmail Yenileniyor

Hotmail hesabınızla Microsoft Office Web'e ulaşabilirsiniz. Bu demek oluyor ki Office paketini artık bilgisayarınıza kurmanıza gerek yok. Hotmail sayesinde sadece bir internet bağlantısı ile tüm Office özelliklerine ulaşabilirsiniz. Hem de ücretsiz olarak. Bu şekilde yeni Office dosyaları oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Kısacası Hotmail'i artık iş için de kullanabileceksiniz.