WhatsApp
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
18.01.2021
Toplam İndirme
224200
Üretici Firma
WhatsApp
Uyumlu Sistemler
Mac, Android, Windows, iPhone, iPad

WhatsApp 2021

Anlık Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp, cep telefonunuzdan arkadaşlarınızla konuşmak ve yazışmak için tasarlanmış ücretsiz bir uygulamadır.

Program Hakkında

WhatsApp, anlık mesajlaşma, sesli & görüntülü görüşme için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. 

WhatsApp'ı kullanabilmek için öncelikle akıllı bir cep telefonuna (IOS, Android ya da Windows Phone tabanlı) sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı bu telefona kurduktan sonra ilk kullanımda SMS ile bir aktivasyon kodu geliyor. Bu kodu uygulamaya girdikten sonra artık whatsapp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 

Eğer bilgisayar üzerinden de bu uygulamayı kullanmak isterseniz WhatsApp Web ve WhatsApp Desktop olarak iki seçeneğiniz var.

Whatsapp Web, herhangi bir kurulum gerektirmeden doğrudan https://web.whatsapp.com adresinden kullanılabiliyor fakat ilk kullanım için hesabınızla bir eşleştirme gerekiyor.

Bu eşleştirmeyi yapmak için herhangi bir web tarayıcı ile (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer vb) yukarıdaki adrese girdikten sonra karşınıza QR Kod bulunan bir sayfa çıkıyor, bu QR Kodu telefonunuzdaki WhatsApp Uygulamasından Ayarlar bölümünde yer alan Whatsapp Web/Masaüstü kısmından QR Kodunu Tara yazısına tıkladıktan sonra telefonunuzun kamerasını bu QR Kod olan sayfaya doğru çevirdiğinizde işlem tamamlanıyor ve hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp Desktop uygulaması ise sürekli aynı bilgisayarı kullananlar için daha rahat bir kullanım sağlıyor.
Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra yine WhatsApp Web'de olduğu gibi bir QR Kod ile karşılaşıyorsunuz, yukarıda anlatılan adımları uygulayarak QR Kod taramasını yaptığınızda WhatsApp'ı bilgisayarınızdan sorunsuz bir şekilde kulllanabiliyorsunuz. 
 
Eğer Whatsapp Web ve Whatsapp Desktop uygulamalarından hesabınıza erişilmesini istemiyorsanız yine telefonunuzda Whatsapp ayarları içinden "Tüm cihazlardan çık" seçeneğini kullanarak çıkış yapabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

WhatsApp Messenger
Tümünü Göster