Kaspersky Rescue Disk
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
29.07.2015
Toplam İndirme
2401
Üretici Firma
Kaspersky Lab
Uyumlu Sistemler
Windows

Kaspersky Rescue Disk 10.0.32.17

Virüs Temizleme Diski

Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarınızı başlatıp güvenli bir şekilde tüm virüsleri temizleyebilirsiniz.

Program Hakkında

Kaspersky Rescue Disk özellikle virüs bulaşması sonucu çöken bilgisayarlar ve Windows ortamında silinemeyen virüsleri temizlemek için kullanılan bir kurtarma diskidir. Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarınızı başlatıp virüs, trojan vb. tehditleri diğer dosyalara ya da başka bilgisayarlara bulaşmadan temizleyebilirsiniz.

Önemli Not: Kaspersky Rescue Disk ISO formatında olduğu için kullanabilmek için CD'ye ya da USB belleğe yazdırmanız gerekiyor.

CD'ye yazdırmak için ISO dosyalarını bir CD'ye nasıl yazabilirsiniz? başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

USB'ye yazdırmak için http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/rescue2usb.exe adresindeki dosyayı indirip çalıştırın. Karşınıza gelen ekranda "Path to the Kaspersky Rescue Disk image (.iso)" olan bölümden indirdiğiniz ISO dosyasını seçiyorsunuz ve "USB Medium"' bölümünden de ISO dosyasını yazdırmak istediğiniz USB belleği seçiyorsunuz, START dedikten sonra yazma işlemi başlıyor. "Kaspersky USB Rescue Disk has been successfully created" yazısını gördüğünüzde ise işlem tamamlanmış demektir.

Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı bu CD ya da USB ile başlatıp virüs taraması yapabilirsiniz. (Bkz: Bilgisayarı CD/DVD'den Başlatmak )

Kaspersky Rescue Disk'i ilk defa kullanacaksanız Kaspersky Rescue Disk Kullanımı başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Kaspersky Rescue Disk
Kaspersky Rescue Disk
Tümünü Göster