Kaspersky Mobile Security
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.05.2012
Toplam İndirme
2365
Üretici Firma
Kaspersky Lab
Uyumlu Sistemler
Mobil

Kaspersky Mobile Security 9.3.79

Mobil Antivirüs Programı

Kaspersky Mobile Security; Android, Symbian (Nokia) ve Blackbery cep telefonları için tam güvenlik sağlayan bir mobil antivirüs programıdır.

Program Hakkında

Kaspersky Mobile Security, cep telefonunuz için iyi bir antivirüs programı olmanın yanında gelişmiş ek özellikleriyle kişisel güvenliğinizi en yüksek seviyede tutar.

Kaspersky Mobile Security Genel Özellikleri:

Anti-Hırsızlık sloganı ile önemli bilgilerinizi korur ve yanlış ellere geçmesine izin vermez. Cep telefonunuzu çalınmaya karşı korur.

SMS-Engelleme: Telefonunuzun çalındığı anda eğer cihazda önemli bilgileriniz bulunuyorsa ve bu bilgileri yedeklediyseniz, basit bir sms ile belirlemiş olduğunuz şifreyi cep telefonunuza yolladığınızda tüm bilgileriniz otomatik olarak silinir ve cihaz kilitlenir. Cep telefonunuzu tekrar açmak istiyorsanız, belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeniz yeterli.

SMS-ile-Bulma: Program, telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda size cihazın nerede olduğunu tam olarak gösterir. Belirlemiş olduğunuz şifreyi cep telefonunuza sms ile gönderdiğinizde, Google Maps üzerinden size telefonunuzun tam olarak nerede olduğunu gösterir.

SMS-Temizleme: Cep telefonunuz çalındıysa ve bir daha geri gelmeyeceğini düşünüyorsanız, belirlemiş olduğunuz şifreyi yine sms yoluyla cihazınıza gönderdiğinizde gizli kalmasını istediğiniz bilgileriniz siliniyor.

SIM İzleme: Çalınma esnasından sonra cep telefonunuzdan SIM kart çıkarılırsa ve yerine başka bir SIM kart takılırsa, sistem size bu değişikliği ve yeni numarayı SMS'le bildirir.

Şifreleme Yenilikleri

Program, dosya şifreleme özelliği ile erişimi sadece size bırakır. Belirlediğiniz şifre olmadan bir başkası dosyalarınıza erişemez. Ayrıca şifreyi girdikten sonra erişime açılan klasörleriniz, işlem yapılmadan beklemeye girerse dosyalarınız tekrar kilitlenir ve şifre korumasına girer. Böylece telefonunuzun başındayken bir başkası içeriğinize erişim sağlayamaz.

Anti-Spam

Sistem, istenmeyen e-posta (spam) konusunda size Kara Liste ve Beyaz Liste olmak üzere iki farklı olanak sunar. Bu listelere istemediğiniz numaraları ve sms'leri ekleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir gelen arama esnasında veya gelen sms anında tek bir tuş ile ilgili numara için liste ataması gerçekleştirebilirsiniz.

Ebeveyn Kontrolü

Kaspersky Mobile Security programını çocuğunuzun cep telefonuna yüklediğinizde, çocuğunuzun görüşmesini ve mesajlaşmasını istemediğiniz numaraları belirleyebilir, bu numaralarla iletişim kurulduğu takdirde size mesaj olarak belirtilir. İsterseniz bu numaralarla görüşme yapılmasını doğrudan engelleyebilirsiniz. Ayrıca yine SMS-Find özelliğini kullanarak çocuğunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

Antivirüs Özellikleri

Kaspersky Mobile Security, gerçek zamanlı ya da sizin belirleyebileceğinizi belli aralıklarla tarama yapar ve sizi her daim bilgilendirir. Böylece cep telefonunuzun virüs ve diğer zararlı yazılımların temizliği hakkında sürekli emin olursunuz. Entegre güvenlik duvarı sayesinde dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya karşı da telefonunuzu korur.

Not: Konum bildirme özelliğinin çalışabilmesi için telefonların GPS özelliğine sahip olmaları gerekmektedir.

Kaspersky Mobile Security aşağıdaki mobil cihazları (cep telefonu ve tabletler) destekler:

  • Android tabanlı telefon ve tabletlerde Android OS 1.6 - 2.3 arası sürümler ve 4.0 sürümü
  • Nokia Symbian 9.x serisi ve Symbian 60 serisindeki 1.0, 2.0, 3.0 sürümleri
  • Blackberry 4.5 - 6.0 arası sürümler
  • Windows Mobile 5.0 - 6.5 arası sürümler

Ekran Görüntüleri

Kaspersky Mobile Security (Symbian OS)
Tümünü Göster