Little Fighter 2 2.0Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
30.05.2012

Marti Wong ve Starsky Wong adlı programcılar tarafından ilki 1999 yılında geliştirilmiş olan Little Fighter 2, Little Fighter 1 adlı oyunun geliştirilmiş bir versiyonudur.

Bu eğlenceli dövüş oyunu tek bir karakterle 4 kişiye kadar oynanabilmesinin yanısıra ağ kurularak bu sayı 8'e kadar çıkarılabiliyor.

Oldukça düşük bir sistemle oynanabilen LF2'yi oynayabilmek için aşağıdaki özelliklere sahip bir sistem yetiyor:

  • CPU: Celeron 300 / K6-2 300 veya üstü
  • Bellek: >32 MB Ram
  • Ekran kartı: DirectX desteği
  • Platform: DirectX 6.0 veya yukarısı ile birlikte Win 95 veya Win 98
  • Çözünürlük: 800 x 600 veya üstü, 16 bit renk

Ana Menü

LF2 son derece basit ve anlaşılır bir oyun menüsüne sahiptir. Oyun kurulumu tamamlandıktan sonra masaüstüne oluşan kısayola tıklandığında açılan ana menü aşağıdaki gibi olacaktır:

Little Fighter 2 2.0

GameStart

Bu menüde en üstte bulunan seçenek (Game Start) istenilen oyun formatının seçileceği pencereyi açarak oyuna giriş imkanı verir:

Little Fighter 2 2.0

Oyuna ait formatları:

  • VS mode (Karşılıklı dövüş)
  • Stage mode (Bölümlü oyun modu)
  • Championship mode (Şampiyona modu)
  • Battle mode (Savaş modu)

olarak sayabiliriz.

Bundan sonraki kısımda "Enter" tuşuna basarak karakter seçimi yapabilir, "Boşluk" tuşu ile menü içinde geri dönüş gerçekleştirebilirsiniz.

Karakterler

Oyunda birbirinden iyi savaşçılardan oluşan 10 farklı karakter bulunmaktadır. Doğuştan savaşçı karakterlerin isimleri şunlar (İsimleri görmek için resimlerin üzerine gelin:

DavisDennis

Deep Firen

Freeze John

Henry Luis

Woody

Rudolf


Network Game

Yine ana menüde bulunan "Network Game" sekmesi ile LF2'yi online oynamak için ağa bağlanabilirsiniz. Bunun için "Waiting for Opponent" (Rakip Bekleniyor) butonuna tıklayın ve sistemsize bir rakip belirleyene kadar bekleyin. Bekleme isteğini "cancel" (İptal) butonuna basarak dilediğiniz zaman iptal edeblirsiniz.

Little Fighter 2 2.0

ControlSettings

"Control Settings" (Kontrol Ayarları) sekmesini kullanarak oyunu oynamak istediğiniz butonları dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

LittleFighter 2 2.0


Recording Info

"Kayıt Bilgileri"nin oluşturulabildiği bu kısımda kullanıcı adı ve e- posta bilgilerinizi girerek hem çevrimdışı hem de çevrimiçi oyunlarda kendi bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Little Fighter 2 2.0

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan bu eğlenceli oyunu hemen kurup oynayabilirsiniz. Oyunla ilgiliayrıntılı bilgi almak için oldukça geniş bir Türkçe içeriğe sahip olan lf2master.blogspot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.