Safari'de Dokunmatik Ekran mı ?Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
08.09.2009

Apple ilk dokunmatik ekrana sahip cep cihazı olmasa da iPhone'un çok başarılı satış rakamları yakalayacağını düşünüyor. Tayvanlı üretici HTC ise arkasında yazım için klavye desteği sunan TouchFLO ürününü piyasaya sürerek iPhone'un önüne geçmeyi planlıyor

TouchscreenApple ilk dokunmatik ekrana sahip cep cihazı olmasa da iPhone'un çok başarılı satış rakamları yakalayacağını düşünüyor. Tayvanlı üretici HTC ise arkasında yazım için klavye desteği sunan TouchFLO ürününü piyasaya sürerek iPhone'un önüne geçmeyi planlıyor. Bazı donanım editörleri iPhone'u yazı yazmayı zorlaştıran bir tasarıma sahip olduğu yönünde fikirlerini beyan etmişlerdi. Buna rağmen dokunmatik ekranıyla esnek ve etkileşimli bir kullanım sağlayan iPhone diğer taşınabilir cep cihazı ürünlerini de büyük oranda etkileyeceğe benziyor.

USB analizcilerinden Benjamin Reitzes henüz kaleme aldığı bir makalede; "Gelişmiş dokunmatik ekranların Apple'ın belli başlı tüm ürünlerinde 3 ila 5 yıl arasında yaygın hala geleceğini düşünüyoruz. Hatta önümüzdeki yıl çıkacak yeni Mac'in dokunmatik ekrana ve buna özel bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağını düşünüyoruz. Ayrı dokunmatik ekranlı yeni video iPod'lar, cep telefonları ve hatta Televizyonlar çıkacağını ön görüyoruz." diyerek dokunmatik ekranların geleceği konusundaki görüşlerini açıkladı.

Tüketicilerin iPhone gibi cihazlarda ki arayüze ve kullanım şekline alışması ve diğer cihazlarda benzer bir arayüz ve kullanım esnekliği aramaya başlaması başta bilgisayar geliştiricileri olmak üzere tüm mobil üreticiler yakın gelecekte ürün gamlarında dokunmatik ekranlı etkileşimli cihazlara ağırlık verecek gibi görünüyor. Gelişmiş dokunmatik ekranların sadece ev ve restoranlarda değil, müzelerde de kullanıldığını düşünsenize, çocukların öğrenme süreçlerine kim bilir ne kadar çok katkı yaparlar. Microsoft bu pazarın tahmini olarak milyarlarca dolarlık büyüklüğe erişebileceğini açıkladı. Fakat siz siz olun dokunmatik ekranlı bir bilgisayar alana kadar klavye ve farenizi atmayın.