GIMP
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
07.11.2013
Toplam İndirme
66783
Üretici Firma
The GIMP Team
Uyumlu Sistemler
Windows, Mac

GIMP 2.8.8

Fotoğraf Düzenleme Programı

GIMP kullanıcılara farklı resim düzenleme araçları sunan ücretsiz bir fotoğraf düzenleme programıdır.

Editör yorumu

GIMP gibi başka dijital fotoğraf ya da resim düzenleme programları hakkında fikir sahibi olmak isterseniz Photoshop'a Alternatif En iyi 10 Program adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Program Hakkında

GIMP dijital fotoğraf rötuşu, görüntü kompozisyonu ve görüntü düzenlemesi gibi resim düzenleme araçları barındıran kullanışlı bir ücretsiz bir fotoğraf düzenleme programıdır.

GIMP, diğer ücretsiz yazılımların çoğunda bulunmayan efekt verme ve editleme özelliklerine sahip güçlü bir dijital resim düzenleme aracıdır. GIMP; basit bir resim yapma programı, uzman niteliğinde bir dijital fotoğraf düzenleme programı, ya da bir resim türü dönüştürme aracı olarak kullanılabilir.

GIMP, modüler ile genişleyebilir ve büyütülebilir. Hemen hemen her şeyi yapmasına imkan verecek eklentiler ve ilavelerle geliştirilebilecek bir yapıda tasarlanmıştır. Gelişmiş script yazma arayüzü; en basit işlemden en karmaşık görüntü manipülasyonu yordamlarına kadar her şeyin kolayca scriptlenmesine imkân verir. GIMP için, ücretli dijital fotoğraf düzenleme programı Photoshop için ücretsiz ve iyi bir alternatiftir denilebilir.

GIMP programının 2.8.6 numaralı son sürümünde arayüz, düzenleme işlevleri vb. ile ilgili pek çok iyileştirme ve yenilik yapılmıştır.

Ekran Görüntüleri

GIMP Ekran Görüntüsü
GIMP Ekran Görüntüsü
Tümünü Göster