Windows Live Messenger / MSN'den nasıl Tweet nasıl yollanır ?

MSN veya Windows Live Messenger'dan Twitter kullanmak mı istiyorsunuz ? TwitOnMSN'i deneyin. Bir internet servisi olan TwitOnMSN ile takip ettiğiniz arkadaşlarınızın güncel durumlarını görüntüleyebilir direkt olarak Tweet yollayabilirsiniz.

Windows Live Messenger / MSN den nasıl Tweet nasıl yollanır ?

TwitOnMSN, MSN bot tabanlı bir sistemdir. Herhangi bir yüklemeye ihtiyaç duymadan MSN üzerinden Twitter'ı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken [email protected] adresini kişi listenize eklemek. MSN kişi listesinde üye sayısı sınırlı olduğundan başka TwitOnMSN hesaplarını da ekleyebilirsiniz. ([email protected] gibi)

Windows Live Messenger / MSN den nasıl Tweet nasıl yollanır ?

Bir sonraki adımınız Twitter hesabınıza TwitOnMSN üzerinden yazmak. Kişi listenize eklediyseniz konuşma penceresini açın ve "Enter" yazıp gönderin. Cevap olarak bir link gelecek. Bu link size özel oluşturulmuş sayfa işlevi görüyor. Kullanıcı adı şifrenizi girdikten sonra tanımlama tamamlanacak ve sizde MSN üzerinden Tweet yollamaya başlayabileceksiniz.

Windows Live Messenger / MSN den nasıl Tweet nasıl yollanır ?

Artık siz de MSN veya Windows Live Messenger üzerinden Twitter'da ki değişiklikleri görmeye ve Tweet atmaya hazırsınız. Artık eklediğiniz konuşma penceresinde yazdığınız herşey Tweet olacaktır. Ayrıca yapılan güncellemeleri de anlık ileti şeklinde alırsınız.

Windows Live Messenger / MSN den nasıl Tweet nasıl yollanır ?

Twitter'da kullanılan bir çok komutu da kullanabilirsiniz. Örneğin bir kişiye cevap verecekseniz "@mesajınız", direkt olarak mesaj yollamak için "D" şeklinde yazarak gönderebilirsiniz. Kısacası Twitter'da yaptığınız herşeyi artık anlık ileti programınız üzerinden de yapabileceksiniz.

Özellikler:

 • Tweet gönderme (140 karakter)
 • Resim gönderme (Sadece sürükleyip konuşma penceresine bırakarak)
 • Tweet'lere cevap verme (@kullanıcı mesajınız)
 • Direkt mesaj gönderme (D kullanıcı mesajınız)
 • Tweet'e yorum gönderme (Tweet'in id'sini yazıp yanına yorumu yazabilirsiniz)
 • İstediğiniz kişiyi takip edebilme (follow kullanıcı)
 • Son tweet'leri görebilme (home)
 • Komut listesini görüntüleme (Kullanabileceğiniz tüm komutları "commands" yazarak görüntüleyebilirsiniz)

Siz de MSN veya Windows Live Messenger'ınız üzerinden tweet yollama keyfini yaşayabilirsiniz.Ekleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
24.04.2010