Facebook'da Arkadaşlıktan Silenleri Bulmak

Facebook'da kim sizi arkadaş listesinden çıkartmış ya da silmiş öğrenmek ister misiniz?

Facebook, arkadaşlık istekleriniz onaylandığında bildiriyor fakat sizi arkadaş listesinden çıkartanlar hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Bunu öğrenebilmek için ihtiyacınız olan tek şey Unfriend Finder adında küçük bir Google Chrome eklentisi.

Unfriend Finder Kurulumu

1) Unfriend Finder indirme sayfasına Google Chrome tarayıcı ile girdikten sonra indir'e tıklayın ve aşağıdaki şekilde gelecek olan eklenti kurulum sayfasında Chrome'a Ekle butonuna tıklayın.

Unfriend Finder - Chrome Eklentisi Yukleme Ekrani

2) Uygulamanın Facebook'daki verilerinize erişeceğine dair uyarı geliyor, Ekle diyerek devam ediyoruz

Unfriend Finder - Chrome Uzantı Onayı

3) Kurulum bittikten sonra Facebook'a girin, karşınıza aşağıdaki gibi bir karşılama ekranı gelecek, Close butonuna tıklayarak kapatın.

Facebook Giris - Unfriend Finder Welcome

4) Facebook Ana Sayfa'ya gidin, sol menüde ve sağ üst kısımda Unfriends kısayollarının gelmiş olduğunu göreceksiniz. Bunlardan herhangi birisini tıkladığınızda da aşağıdaki gibi sizi arkadaş listesinden silenleri görebileceksiniz.

Facebook - Unfriend Finder Menusu

5) Unfriend Finder'ın Türkçe desteği de var. Fakat varsayılan olarak gelmiyor. Türkçe kullanmak için Unfriends menüsü altındaki Settings'e tıklayın. Language alanındaki change yazısına tıklayıp listeden Türkçe'yi seçmek yeterli.

Facebook - Unfriend Finder - Settings

6) Ayarlar bölümünde Dil değiştirme dışında ekstra ayarlarda var. Bunlar arasında "Reddedilen istekler" ve "yeniden etkinleştirilen profiller" seçenekleri göze çarpıyor.

Facebook - Unfriend Finder - AyarlarEkleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
14.02.2013