Rapidshare'in Mutlu Saat (Happy Hour) uygulaması nasıl saptanabilir?

Rapidshare sitesi, 'Mutlu Saat' (Happy Hour) uygulamasını tekrar kullanmaya başladı.

 Rapidshare in  Mutlu Saat  (Happy Hour) uygulaması nasıl saptanabilir?Rapidshare'in uyguladığı bu özelliği bilmeyenler için kısaca tanımlamak gerekirse, bu özellik; ücretsiz 'Rapidshare' kullanıcılarının herhangi bir dosyayı indirirken, 'Kediler' (Cats) olarak da anılan 'CAPTCHA' harflerini girmek zorunda olmadıkları ve 'Premium' kullanıcılarının ellerinde bulundurdukları tüm ayrıcalıklara (Sınırsız indirme imkanı gibi) aynı şekilde sahip oldukları, belirli bir zaman dilimi anlamına geliyor. Bu uygulama düzenli bir şekilde aktif hale getirilmediği için (Bu uygulama, sitenin internet bant genişliğinin en az kullanıldığı zamanlarda aktif hale geliyor.), herhangi bir dosya indirileceği zaman bu ayrıcalıklı zaman dilimine denk gelmek, gerçekten oldukça düşük bir şans halini alıyor.

SIzzleCore'dan Haris isimli kullanıcı ise, bu problem için harika bir çözümü diğer insanlarla paylaşıyor. 'Rapidshare' sitesinin uygulamaya başladığı, yeni 'CAPTCHA' sisteminden ismini alan 'Happy Cat' uygulaması, 'Mutlu Saat' (Happy Hour) uygulamasının ne zaman aktif hale geldiğini saptamak için kullanılan, oldukça yararlı bir araçtır. Bu küçük uygulama, sürekli olarak görev çubuğunda çalışır halde bekliyor ve 'Mutlu Saat' (Happy Hour) uygulaması aktif olduğu anda, size hemen bir uyarı sinyali veriyor. Bu sayede uygulama, 'Rapidshare'sitesininkullanıcılara sunduğu bu cömertlikten, kullanıcıların tam anlamıylafaydalanmasına olanak sağlıyor.

Uygulamanın tam anlamıyla çalışmasını sağlayabilmek için ilk olarak, 'Microsoft .NET Framework3.5' uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.




Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
15.10.2010