Picasa Uploader ile Facebook'a Resim Yükleme

Google'ın resim görüntüleme programı Picasa'yı kullanarak resimlerini toplu olarak kolayca Facebook'a aktarabilirsiniz.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

Eğer bir Facebook kullanıcısı iseniz ve Facebook hesabınıza resim eklemeyi de seviyorsanız Google'ın resim görüntüleme programı Picasa sizin için oldukça kullanışlı bir araç.

1. Öncelikler Picasa programını aşağıdaki bağlantıdan indirip kurun:

Picasa indir

2. Ardından Facebook'un Picasa Uploader sayfasına gidin ve "Install Now"a tıklayarak yüklemeyi başlayın. Facebook Uploader'a aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Picasa Uploader

Eğer "Install Now" tuşu aktif değilse internet tarayıcınızı kapatıp bir daha açın. Karşınıza "Picasa başlatılıp düğmeler içe aktarılsın mı?" sorusu gelecek. Evet, deyip devam edin.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

3. Picasa açıldığında karşınıza "Düğmeleri yapılandır" penceresi gelecek. Burada Facebook düğmesi seçili iken ekleye tıklayarak Facebook butonunu ekleyin ve "Tamam"a basın.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

4. "Tamam"a bastığınızda Facebook tuşu Picasa'nın alt çubuğuna yerleşecek.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

Şimdi Facebook'a aktarmak istediğiniz resimleri, fotoğrafları seçip Facebook tuşuna tıklayın. Açılan pencerede de "Start Upload" tuşuna basın.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

5. Eğer önceden giriş yapmadıysanız varsayılan intertet tarayıcınızda Facebook'a giriş ekranı gelecek. Burada e-postanızı ve şifrenizi yazıp Facebook'a giriş yapın. Eğer Facebook, Picasa Uploader için erişim izini sorarsa izin verin. Ardından gelen pencerede resimlerinizi nereye kaydedeceğinizi seçebilirsiniz. İlk seçenek varsayılan bir Picasa fotoğraf albümü oluşturup resimleri bunun içine kopyalar. İkinci seçenek ile resimleri, var olan bir albüme atabilirsiniz. Son seçenek ile de yeni bir albüm oluşturup fotoğrafları buna yükleyebilirsiniz. Privacy bölümünde ise yüklediğiniz fotoğrafları kimlerin görebileceğini ayarlayabilirsiniz. Friends: sadece arkadaşlarınız, Friends of firends: arkadaşlarınız ve onları arkadaşları, Networks: ağlar, Everyone: herkes...

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yükleme

6. Seçimlerinizi yaptıktan sonra "Send to Facebook"a tıklayıp yüklemeyi başlatın. Yükleme başarı ile tamamlanınca, gelen ekranda "Go to album on Facebook" butonuna tıklayarak resimleri yüklediğiniz albüme gidin. Yüklediğiniz resimleri seçip onaylayarak işlemi tamamlayın.

Picasa Uploader ile Facebook  a resim yüklemeEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
28.06.2010