Video'dan hareketli GIF yapmak

Movie to Animated GIF Converter programı ile kolay bir şekilde videolardan hareketli gif ve avatarlar oluşturabilirsiniz.

Forumlar, sosyal ağlar, chat programları vb.de rastladığımız hareketli gif ve avatarları hazırlaması aslında çok basit. Movie to Animated GIF Converter detaya girmeden basit ve çabuk bir biçimde hareketli gif dosyası hazırlamanıza yardımcı oluyor. Movie to Animated GIF Converter programını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Movie to Animated GIF Converter indir

Movie to Animated GIF Converter AVI, MPEG ve WMV dosyalarından gif yapabiliyor. Öncelikle gif yapacağınız video dosyasını açın.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Şimdi videonun ilerle çubuğu yanındaki iki simgeyi kullanarak gif dosyasının başlangıcı ve sonunu belirleyebilirsiniz. Sol taraftaki parantez işareti başlangıç, sağ taraftaki de bitişi belirlemek için kullanılıyor.. Öncelikle videoda Gif'in başlamasını istediğiniz yere gelin ve sol taraftaki tuşa basın. Bitiş noktasını ayarlamak için de tekrar videodan istediğiniz noktaya gelin; bu sefer sağ taraftaki tuşa basarak bitiş noktasını ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız başlangıç ve bitiş noktaları sol altta gösteriliyor. Buradaki zaman bilgilerinden en baştaki başlangıç ve bitiş noktaları; ortadaki sahnenin videodaki zamanı; en sondaki de videonun toplam süresi.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Gif olarak saklamak istediğimiz bölümü belirledikten sonra Extort menüsünden "Eptort to animated GIF" seçeneğine tıklayın.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Kayıt yerini seçtikten sonra gelen ekranda isterseniz gif dosyasını boyutunu % 50 (Windows 7'de %50 ve %25) küçültebilirsiniz.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Artık hareketli gif dosyanız hazır. Gif dosyasını hazırlarken uzun süreli olmamasına dikkat edin. Ayrıca Gif'i hazırladığını videonun kalitesi yüksekse Gif dosyasının boyutu büyük olacağından forumlarda, sitelerde vb. yüklenmesi yavaş olabilir.



Ekleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
25.09.2013