Gmail'e Doğrudan Windows'tan Dosya Eklemek

gAttach! bu eksikliği Gmail ya da Google Apps Mail hesabınıza doğrudan Windows üzerinden dosya eklemenize izin vererek bu eksikliği bir nebze de olsa gideren bir uygulama.

Gmail e Doğrudan Windows tan Dosya Eklemek

Gmail, devasal depolama kapasitesi, basit kullanıcı arabirimi ve daha pek çok avantajıyla oldukça popüler bir e-posta hizmeti haline geldi. Belki de pek çoğunuz Outlook'u rafa kaldırıp sadece Gmail kullananlardansınız. Bununla birlikte Gmail'in Windows ile bütenleşmesinin, Outlook'dan daha kötü olduğu da ortada. gAttach! bu eksikliği Gmail ya da Google Apps Mail hesabınıza doğrudan Windows üzerinden dosya eklemenize izin vererek bu eksikliği bir nebze de olsa gideren bir uygulama. Şimdi gAttach! kullanarak Gmail hesabımıza doğrudan Windows'tan dosya eklemeyi öğrenelim.

1- Kurulum ve Ayarlar: Buraya tıklayarak gAttach!'i programlar.com'dan indirin ve kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulama varsayılan posta alıcısı olmak için size bir onaylama penceresi açacak, olumlu olarak yanıtlayın. Sonrasında açılan pencerede ki Username (Kullanıcı Adı) ve Password (Parola) metin kutularına, Gmail adresinizi ve şifrenizi yazın.


Gmail e Doğrudan Windows tan Dosya Eklemek

2- Dosya Gönderme: gAttach!'in Windows'tan ulaşabileceğiniz bir kullanıcı arabirimi mevcut değil. Açıkçası uygulamanın zaten buna ihtiyacı olmadığını söyleyebiliriz. gAttach! Windows kabuğuyla bütünleşerek işletim sisteminizle Outlook derecesinde uyum sağlar. gAttach! kullanarak gönderdiğiniz dosyalar Gmail hesabınıza taslak olarak kaydedilir. Dosya göndermek için yapmanız gereken tek şey herhangi bir dosyaya sağ tıklamak açılan menüden gönder seçeneğine daha sonra da Posta alıcısı seçeneğine tıklamaktır.

Gmail e Doğrudan Windows tan Dosya Eklemek

3- Herhangi bir dosyayı seçip sırasıyla Sağ tık menüsüGönderPosta Alıcısı seçeneklerini izlerseniz dosyasınız Gmail hesabınızda taslaklar klasörüne kaydedilecektir.

gAttach! Gmail hesabınızla gönderdiğiniz e-postalara dosya eklemede getirdiği kolaylığın yanı sıra sadece belge ve küçük resim yedekleyicisi olarak bile kullanılabilir.Ekleyen
robut
Güncelleme Zamanı
15.10.2010