Facebook'da Kişi Engelleme

Facebook'da yanlışlıkla eklediğiniz, artık görüşmek istemediğiniz veya sizi rahatsız eden kişilerin hesabınıza ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Kimi zaman Facebook'da yanlışlıkla, dalgınlıkla arkadaş ekleme yapılabiliyor ya da biri sürekli arkadaşlık isteği göndererek sizi rahatsız edebilir. Bazen de bir nedenden ötürü arkadaş olarak eklediğiniz kişinin hesabınıza ulaşmasını engellemek isteyebiliyorsunuz. Böyle durumlarda Facebook'da ufak bir ayarlama ile bu kişileri engelleyebilirsiniz. Engelleme yaptığınız kişi sizinle Facebook'da iletişime geçemez.


Öncelikle Facebook'un Gizlilik Ayarları bölümüne gideceğiz. Bunun için sağ üst köşede bulunan Hesap menüsünde bulunan "Gizlilik Ayarları" tıklayın.

Facebook   da Kişi Engelleme


Açılan sayfada "Engellenenler Listesine" tıklayın.

Facebook   da Kişi Engelleme

Engellenenler Listesinde kişileri ister ad ister de e-postadan aratıp engelleyeceğiniz kişi seçebilirsiniz. Engellenen kişi eğer arkadaş listenizdeyse sizi kendi listesinde görmeye devam edecektir ama profilinize girmeye çalıştığında boş bir Facebook sayfasıyla karşılaşacaktır.

Facebook   da Kişi Engelleme


Eğer engellemeyi kaldırmak istiyorsanız. gene "Engellenenler Listesi" sayfasına gelip engeli kaldırmak istediğiniz kişinin isminin yanında bulunan "kaldır"a tıklamanız yeterli.

Facebook  da Kişi EngellemeEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
02.10.2012