Chrome'da Otomatik Form Doldurma

Chrome'un kendi ayarlarına kullanarak başka bir eklentiye ihtiyaç duymadan otomatik form doldurma özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Chrome\ da Otomatik Form Doldurma

İnternette bir yere üye olurken karşımıza çıkan formlarda ad, soyad, adres bilgisi vb. bilgileri her defasında girmek bir süre sonra oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Sadece form doldurmamak için kimi sitelere üye olmaktan vaz geçildiği dahi oluyor.

Siz de bu bilgileri her seferinde girmekten üşeniyorsanız Chrome'da bunun için basit bir çözüm bulunuyor. Herhangi bir eklenti yüklemeden Chrome otomatik form doldurma seçeneği ile işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Öncelikle Chrome penceresinin sağ üst bölümünde yer alan somun anahtarı simgesine tıklayarak ayarlar menüsünü açın ve seçeneklere girin:

Chrome  da Otomatik Form Doldurma

Seçeneklerde kişisel öğeler sekmesinin altındaki "Otomatik Doldurma seçenekleri"ne tıklayın.

Chrome  da Otomatik Form Doldurma

Otomatik doldurma seçenekleri penceresinde öncelikle onay kutusuna tıklarak işlevi etkinleştirmeniz gerekiyor. Ardından sağda bulunan adres ekle butonuna basıp adres bilgilerinizi girebilirsiniz. Gerekli gördünüz bilgileri girdikten sonra "Kaydet" tuşuna basarak kayıt alın. Artık internetteki formları doldururken bilgilerin hepsini yazmak zorunda değilsiniz. Chrome'un kredi kartı bilgileri için de otomatik doldurma seçeneği bulunuyor ama bu özelliği kullanmadan önce çıkabilecek güvenlik sorunlarını (Kredi kartı bilginizin çalınması) göz önüne almanızı tavsiye ederiz.

Chrome  da Otomatik Form DoldurmaEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
04.11.2010