Winrar
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
27.08.2017
Toplam İndirme
1711765
Üretici Firma
RARLAB
Uyumlu Sistemler
Windows, Android, Mac

Winrar 5.50

Dosya Sıkıştırma Programı

WinRAR, RAR ve ZIP başta olmak üzere pek çok arşiv dosyası desteğine sahip 64 bit destekli bir dosya sıkıştırma programıdır.

Program Hakkında

WinRAR özellikle RAR ve ZIP dosyaları açabilen ve bu tür dosyalar oluşturabilen popüler bir dosya sıkıştırma programıdır.

WinRAR PART, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, gibi pek çok sıkıştırılmış dosyayı açabilir. RAR dosyası açma konusunda ise başvuracağınız ilk adres WinRAR programıdır.

Desteklediği fazla sayıda dosya nedeniyle oldukça başarılı bir Arşiv programı olan WinRAR, grafik arayüzün yanısıra komut satırı üzerinden dosya sıkıştırma ve açma işlemi yapılmasına da olanak vermektedir. Ayrıca programın arayüzünün tamamen Türkçe olması da kullanımda kolaylık sağlıyor.

WinRAR'da yer alan arşiv sihirbazı özelliğini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde arşiv dosyaları oluşturabilir, dosyalarınızın güvenliği için AES şifreleme (encryption) desteğine sahip güvenli parolalar oluşturabilir, büyük dosyaları birden fazla küçük dosyaya bölebilir ve bozulmuş arşiv (rar, zip vb) dosyalarını onarabilirsiniz.

WinRAR, aynı zamanda SFX dosya oluşturma özelliğine de sahiptir. Bu sayede kendinden çalıştırılabilir dosyalar oluşturarak WinRAR kurulu olmayan bilgisayarlarda bile arşiv dosyalarınızı açabilirsiniz.

Winrar programının Windows için 32 bit ve 64 Bit seçenekleri, Android ve Mac OS X sürümleri bulunmaktadır.