Wanted: Weapons of Fate
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
02.02.2010
Toplam İndirme
1492
Uyumlu Sistemler
Windows

Wanted: Weapons of Fate ?

Nefeslerinizi kesebilecek sinema tadında bir aksiyon oyunu. Suikast işleri bana göre diyorsanız oynamaktan büyük zevk alacağınız bir oyun...

Program Hakkında

Wanted filmini izlediyseniz bu oyunu oynamamak için hiçbir nedeniniz yok ama eğer bu filmi ben hiç duymadım diyorsanız biraz oyunumuzun senaryosundan bahsedelim. Mark Millar'ın grafik romanı olan Wanted önce sinemaya sonra oyun dünyasına uyarlandı. Sinema dünyasında gayet başarılı oldu ve izleyenleri koltuklarına çiviledi. Filmin baş rollerini Angelina Jolie, James McAvoy ve Morgan Freeman paylaşmıştı. Dünyada büyük bir kaosun yaşandığı dönemde dünyaya huzur ve barış getirmek adına bir araya gelen bir grup suikastçi Fraternity (Kardeşlik) isimli bir oluşumu kurdu.. Fate ismini verdikleri kurbanlar özenle seçilmiş kişilerdi ve bu kişiler sorglanmadan infaz ediliyordu çünkü sorgulandıkları zaman kaos daha da büyüyordu. Fate kelime anlamı olarak kader anlamına geliyor ve oyunun ismindede kendisini Weapons of Fate olarak gösteriyor yani Kaderin silahları...  İşte oyunumuzun da ana karakteri olan Wesley Gibson isimli karakter bir gün Fox isimli bir karakterle tanışır ve hayatı bir anda değişir. Babasının profesyonel ve işinin ehli bir suikastçi olduğunu öğrenen Wesley babasının yolundan gitmeye karar verir.Oyunda ne yazık ki Angelina Jolie'yi göremesekte bu çok büyük bir eksiklik olarak karşımıza çıkmıyor.


Oyunun aslında çizgi romanla ya da filmle çok alakası olduğunu söyleyemeyiz, oyun içerisinde çizgi romandan alınan tek şey ana karakterimizin kıyafeti, sinema filmi izleyenler kapaktaki kahramanı görünce şaşırabilirler çünkü sinemada bu kıyafet kullanılmamıştı.Sinemada efsane filmler arasına giren ve gişe rekorlarına imza atan senaryo oyunda da bu kadar başarılı olabilecek mi sorusuna tereddütsüz evet diyoruz çünkü bu işi üstlenen oyun firması filmin devamını konu alan bir senaryoyla yola çıkmış ve oyunun kısıtlanmasının önüne geçilmiş, grafikler ve oyun özellikleri ile size inanılmaz bir macera ve aksiyon şöleni yaşatabilecek kalitede.


Oyuna ilk olarak sinematik bir girişle başlıyor ve oyunu nasıl oynayacağımızı öğreniyoruz. İlk olarak bir grup SWAT öldürüyoruz ve maceraya atılıyoruz. Oyunun en güzel yanı direk bir süper kahraman olarak başlamayışımız,oynadıkça öğreniyor ve karakterimizin yeteneklerine gerçek anlamda sahip oluyoruz. Oyun içerisind eyeri geldiğinde yakın dövüşede başvurabiliyoruz.


Nefeslerinizi kesebilecek sinema tadında bir aksiyon oyunu. Suikast işleri bana göre diyorsanız oynamaktan büyük zevk alacanız bir oyun...


Sistem Gereksinimleri:


İşletim sistemi: Windows XP SP2 ,Windows Vista


İşlemci: Çift çekirdekli Intel  Core 2 Duo E6540


Ram: 1 GB


Boş Disk Alanı: 5 GB


Ekran Kartı: Shader Model 3.0 desteği (NVIDIA  GeForce 8 serisi / AMD eşdeğeri veya üstü)

Ekran Görüntüleri

Wanted: Weapons of Fate
Wanted: Weapons of Fate
Tümünü Göster