TeraCopy
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
11.07.2017
Toplam İndirme
8910
Üretici Firma
Code Sector
Uyumlu Sistemler
Windows

TeraCopy 3.2

Dosya Kopyalama Programı

TeraCopy dosya kopyalama ve taşıma işlemleri normalden çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Program Hakkında

TeraCopy, bilgisayarınızda bulunan dosyaları hızlı bir biçimde kopyalamanızı sağlayan bir kopyalama programı.

Dosya ve klasör kopyalama işlemleri herkesin bilgisayarında hergün yaptığı işlerin başında gelir. İstisnasız herkes dosya kopyalama ve taşıma işlemi yapar. Muhtemelen, "Evet yani, ne var bunda?" diyorsunuz... Açıklayalım:

Windows bir yerden başka bir yere dosya kopyalamak için basit bir yol sunar. Fakat kopyalama işleminin sonuçları bazen kopyalamanın yarıda kesilmesi, anlamsız bir soru yüzünden kopyalamanın durmuş olması gibi nedenlerle can sıkıcı olabilir. Bir diğer taraftan özellikle çok sayıda dosya kopyalıyorsanız Windows'un kopyalama işlemi bir hayli uzun sürecektir.

TeraCopy sizi işte tam da bu dertlerden kurtarmak için hazırlanmış, öncelikli görevi olabilecek maksimum hızda dosya kopyalama/taşıma işlemi yapmak olan kompakt bir programdır. Yanı sıra birçok ekstra özellik de sunar:

  • Dosyaları hızlı kopyalar. TeraCopy dinamik olarak ayarlanan önbellekler kullanarak dosyanın daha hızlı okunmasını sağlar. Asenkron kopyalama tekniği sayesinde iki fiziksel sabit disk arasında kopyalama işlemi Windows'un normal kopyalama metoduna göre çok daha hızlıdır.
  • Kopyalama işlemini durdurup yeniden başlatabilirsiniz. İşlemi istediğiniz zaman durdurup sistem kaynaklarını başka bir işlem için kullanabilir ve tek tıklama ile kopyalama işlemine kaldığınız yerden devam edersiniz.
  • Hatalı atlatma. Kopyalamada işleminde TeraCopy kaynağı okuyamadığında bile hata verip transferi kesmez. Dosyayı tekrar tekrar okumaya çalışarak kurtarabildiği kadar veriyi kurtarır; eğer bu mümkün olmuyorsa dosyayı atlayarak transfere kaldığı yerden devam eder.
  • İnteraktif dosya listesi. TeraCopy kopyalanamayan dosyalar olduğu takdirde bunları bir liste halinde gösterir. Böylece problemi giderip dosyayı tekrardan kopyalayabilirsiniz.
  • Kabuk entegrasyonu. TeraCopy, Explorer'ın kopyalama ve taşıma fonksiyonlarının yerini alır. Bu sayede kopyalama işlemini eskiden yaptığınız şekilde yapmaya devam edersiniz.
  • Eksiksiz Unicode desteği içerir.
  • Windows 7 32 ve 64-bit sürümleri destekler.

TeraCopy evde ve kişisel amaçlı kullanımlar için ücretsizdir.

Ekran Görüntüleri

TeraCopy
Tümünü Göster