Smart Defrag
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
21.08.2015
Toplam İndirme
2088
Üretici Firma
IObit
Uyumlu Sistemler
Windows

Smart Defrag 4.2.0.817

Disk Birleştirme Programı

Smart Defrag, sabit disk üzerinde oluşan parçalanmaları (fragmantasyon) düzeltip disk performans artışı sağlan ücretsiz bir disk birleştirme programdır.

Editör yorumu

Smart Defrag, başarılı bir disk birleştirme programı. Yapmanız gereken; birleştirme, hızlı optimize etme ve derinlemesine optimize etme şeklindeki 3 farklı disk birleştirme yönteminden istediğiniz birini seçmek. Smart Defrag ayrıca diskinizi analiz edip diskinizin durumunu gösteren detaylı bir rapor hazırlayabiliyor ve hazırladığı raporda bu disk birleştirme yöntemlerinden birisini öneriyor.

Otomatik disk birleştirme özelliği ile arka planda çalışarak sisteminizi zorlamadan gerçek zamanlı olarak diskinizi birleştirebilen program ayrıca istediğiniz gün ve saatte otomatik olarak çalışacak disk birleştirme görevleri yapılandırabilmenizi mümkün kılıyor.

Türkçe dahil pek çok dilde kullanılabilen Smart Defrag, Windows'un yerleşik Disk Birleştirme aracının alternatifi olarak kullanabileceğiniz en güçlü programların başında geliyor.

Program Hakkında

Disk parçalanması ya da disk fragmantasyonu; dosyaların sabit disk üzerinde farklı alanlara bölünerek yazılması anlamına gelen ve bilgisayarınızın yavaşlamasına & performans kaybına neden olan bir durumdur. Smart Defrag, en etkili biçimde disk birleştirme işlemi yapmanıza yardımcı olur. Bu program yalnızca sabit diskinizde derinlemesine bir disk birleştirme işlemi yapmakla kalmaz aynı zamanda bilgisayarınızın açılış süresini de hızlandırır.

IObit Smart Defrag, "Kur ve Unut" özelliğinine sahiptir. Bu sayede bilgisayarınızda arka planda otomatik bir biçimde çalışarak sabit diskinizdeki dosyaları sürekli optimize eder ve disk hızının yüksek kalmasını sağlar.

Smart Defrag ev ve iş yeri ortamında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Ekran Görüntüleri

IObit Smart Defrag Ekran Goruntusu 2
IObit Smart Defrag Ekran Goruntusu 1
Tümünü Göster