Sadece Birkaç Saniyede Fotoğraf Kolajları Hazırlayın: PhotovisiEkleyen
robut
Güncelleme Zamanı
23.11.2009

Yavaş yavaş bilgisayarımıza program kurmaktan kurtuluyoruz. İşte karşınızda ücretsiz bir servis daha: Photovisi... Photovisi ile saniyeler içinde fotoğraf kolajları hazırlayabilirsiniz.

Fotoğraf kolaj hazırlama

Ücretsiz web servisleri birbiri ardına duyurulmaya devam ediyor. Photovisi, daha önce Rollip isimli web servisini kullanıma açan Zazzle tarafından hazırlanmış. Rollip'de kullanıcılar fotoğraflarını klasik polaroid fotoğraflara dönüştürebiliyorlardı. Photovisi'de ise, fotoğraf kolajları hazırlanıyor.

Rollip'de olduğu gibi Photovisi'de web tarayıcısı üzerinden kullanılıyor. Yani ekstra bir yazılım indirmenize veya kurmanıza gerek yok. Üstelik üye olmanıza bile gerek yok; siteye girişin ardından "Click Here To Start" (Başlamak İçin Buraya Tıklayın) yazısını tıkladığınızda kolaj hazırlama işlemine başlamış oluyorsunuz zaten.

Fotovisi'nin kullanımı oldukça basit. İlk adımda tasarımcılar tarafından hazırlanmış 18 farklı kolaj temasından birini seçiyorsunuz. Daha sonra kolajınızda kullanacağınız fotoğrafları bilgisayarınızdan seçmeniz gerekiyor (seçtiğiniz temaya göre kullanabileceğiniz fotoğraf sayısı değişiyor). Fotoğrafları ekledikten sonra isterseniz kırpma, döndürme, taşıma, öne veya arkaya alma gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bonus bir özellik olarak arkaplana bir resim de ekleyebilir ya da düz bir arkaplan rengi seçebilirsiniz.

photovisi programlar.com kolaj

Sitede hangi dosya tiplerinin kullanılabileceği belirtilmemiş ama PNG, JPG ve GIF dosyalarının kullanılabildiğini BMP formatının ise desteklenmediğini söyleyebiliriz.

Herşeyi ayarladıktan sonra, yaptığınız kolajı 1024x768 çözünürlükte, JPG formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirme linki, "Download" tuşuna bastıktan sonra açılan sayfanın en üstünde yer alıyor.

İsterseniz yaptığınız kolajı site üzerinden hemen, sosyal ağlardaki arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün. Ek olarak kolajı tamamladığınızda karşınıza, hazırladığınız kolajı, mug, mouse pad, kartpostal ya da poster gibi formatlarda cüzzi ücretlerle satın alabileceğiniz bir seçenek menüsü çıkıyor ki herhalde bu da çevrimiçi hizmetlere meyletmenin güzelliklerinden biri.