Icy TowerEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
08.10.2009

Arcade oyun meraklılarının hoşuna gidebilecek basit ve eğlenceli bir oyun: Icy Tower. Oyundaki amacınız süreniz dolmadan zıplayarak kulenin en üst seviyesine tırmanabilmektir. Bu arada birkaç seviye birden zıplayarak ve akrobatik hareketler gerçekleştirerek ekstra puanlar toplayabilirsiniz.

Icy Tower

Arcade oyun meraklılarının hoşuna gidebilecek basit ve eğlenceli bir oyun: Icy Tower. Oyundaki amacınız süreniz dolmadan zıplayarak kulenin en üst seviyesine tırmanabilmektir. Bu arada birkaç seviye birden zıplayarak ve akrobatik hareketler gerçekleştirerek ekstra puanlar toplayabilirsiniz. Seviye yükseldikçe daha hızlı bir şekilde yukarı tırmanan oyun ekranında kalmaya çalışın; yoksa tırmandığınız seviyeden aşağı düşerek oyunu kaybedersiniz.

Icy Tower
Kontrolleri çok basit olan oyun yalnızca 3 tuşla oynanıyor: sağ yön, sol yön ve boşluk (zıplama) tuşları. Bloklar arasında zıplayarak daima üst seviyelere çıkarken her geçilenblok için puan kazanırsınız. Ancak çok daha yüksek puanlar kazanmak için akrobatik hareketler ve kombo (çoklu) atlayışlar gerçekleştirmelisiniz. Sağa ya da sola doğru bir süre yürüdükten sonra hızlanan karakter zıpladığında birkaç blok yükseğe tırmanır. Böylesine başarılı hareketleri üst üste gerçekleştirerek çok daha yüksek puanlar kazanabilirsiniz.

Icy Tower

Arcade türünde bir oyun olduğu için grafikler konusunda yüksek beklentilere sahip olmak yanlış olur. Oyunun sesleri ise oldukça ilgi çekici. Menüde gezerken çalan ilginç müzik başlarda hoş gelse bile kısa süre sonra sinir bozucu olmaya başlayabiliyor. Menüler arasında gezinirken çıkan ve oyunda karakterin çıkardığı ses efektleri ise gerçekten farklı.

Icy Tower

Harold'ın kulenin tepesine tırmanmasına yardım ettiğiniz Icy Tower oyunu eğlenceli anlar geçirmenize olanak veriyor. Eğer yoğun iş temposundan, sıkıcı ödevlerden sıkıldıysanız ya da sadece zaman geçirmek istiyorsanız bu eğlenceli oyununu deneyebilirsiniz.