Google, yeni cep telefonu Nexus S'i tanıttıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
07.12.2010

Google, Nexus One'dan sonra yeni akıllı cep telefonu Nexus S'i tanıttı.

Google, yeni cep telefonu Nexus S\ i tanıttıGoogle, kendi mobil işletim sistemi Andorid'i kullanacak olan yeni akıllı cep telefonu Nexus S'i tanıttı. Nexus One'ın yerini alacak telefondan en güncel sürüm olan Android 2.3 (Gingerbread) kullanılacak. Samsung ile ortaklaşa geliştirilen Nexus S'de 4 inçlik ekran, 1 GHZ işlemci, 16 GB Flash bellek, ön kamera ve arkada yüksek çözünürlükte (HD) çekim yapabilen 5 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Nexus s'in Gingerbread ile sunacağı en önemli özellik ise ön kameranın desteklenmesi için yakın alan iletişim teknolojisi olacak. Bu tarama teknolojisi telefonun yakındaki göndericilerin, ilanların etiketlerinin sinyallerini yakalayabilecek. Örneğin bu teknolojiyi sayesinde kullanıcı bir ilanın, reklamın vb. yakınına geldiğinde; eğer destekleniyorsa ilanda bulunan etiketin sinyalini yakalayan telefon direkt ilan hakkında bilgi verebilecek ya da kullanıcılar dükkanlarda kredi kartına ihtiyaç duymadan alışveriş yapabilecekler.

Yeni klavye ve kullanıcı arayüzü güncellemeleri de sağlayan Gingerbread'li Nexus S'in Amerika'daki satış fiyatı 529 dolar.