EVEREST Home Edition
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
14.09.2009
Toplam İndirme
9623
Üretici Firma
Lavalys
Uyumlu Sistemler
Windows

EVEREST Home Edition 2.20

EVEREST Home Edition; ödüllü EVEREST teknolojisini kullanan, ücretsiz bir sistem bilgisi, sistem tanılaması ve performans değerlendirmesi (benchmark) programıdır.

Editör yorumu

EVEREST Home Edition, Windows'un Sistem Bilgisi ve Aygıt Yöneticisi araçlarından çok daha kapsamlı bir şekilde bilgisayarınızın sahip olduğu tüm donanım ve yazılım özelliklerini görüntüleyebilen bir program. EVEREST Home Edition; sistemleri hakkında bilgi edinmek, sistemlerindeki sorunları tanılamak ve performans değerlendirmesi yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça yararlı.

Program; Bilgisayar, Anakart, Görüntü Birimi, Çokluortam, Depolama, Ağ, DirecX ve Aygıtlar başlıklarında altında sisteminizde bulunan bileşenleri ağaç şeması şeklinde listeliyor ve bu bileşenler ile ilgili bilgileri görüntülüyor. Program ayrıca İşlemci ve Grafik işlemci gibi ürünlerin bilgilerine ulaşabileceğiniz üretici internet sitesi adresleri ve sürücü adresleri gibi linkler de sunuyor.

EVEREST Home Edition, gelişmiş raporlama özelliği ile istediğiniz sistem bileşenleriniz ya da tüm sisteminiz ile ilgili detaylı raporlar hazırlayabiliyor. Düz metin, HTML ve MHTML biçimlerinde raporlar oluşturabilen program; hızlı rapor özelliği ile belirlediğiniz sistem bileşenin; Rapor Sihirbazı ile ise istediğiniz sistem bileşenlerinin ya da sisteminizin tamamının detaylı bilgilerini barındıran raporlar hazırlayabiliyor. Program ayrıca oluşturulan bu raporları kaydedebilmenize, e-posta ile gönderebilmenize ve yazdırabilmenize olanak veriyor.

EVEREST Home Edition 2.20, programın 1 Aralık 2005 yılından bu yana geliştirilmeyen ücretsiz son sürümü. Ücretli olan Corparate ve Ultimate sürümleri piyasada bulunan programın bu ücretsiz sürümü, ücretli sürümlerine göre daha az özellik içeriyor ve demode de olsa kullanıcıların temel sistem bilgisi, tanılaması ve performans değerlendirmesi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Program Hakkında

EVEREST Home Edition; ödüllü EVEREST teknolojisini kullanan, ücretsiz bir sistem bilgisi, sistem tanılaması ve performans değerlendirmesi (benchmark) programıdır. Program; çevrimiçi özellikler, bellek performans değerlendirmeleri ve donanım bilgileri gibi oldukça doğru bir şekilde belirlenen sistem bilgisi ve tanılaması özelliklerine sahiptir.