Özel verilerinizi gizleme - Internet Explorer

Bilgisayarınızı başkaları ile paylaşıyorsanız Internet Explorer'daki özel verilerinizin gizli kalmasını isteyebilirsiniz. Daha önce girdiğiniz siteler, kullanıcı adlarınız, şifreleriniz ya da yaptığınız aramalar gibi bilgileri diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

Şimdi bu özel bilgilerin nasıl silinebileceğine bakalım:

1. Internet Explorer'ı açın. Araçlar menüsünden İnternet Seçenekleri'ne tıklayın.

2. İnternet Seçenekleri penceresinde karşımıza ilk olarak Genel sekmesi çıkar. Bu sekmede bulunan Gözatma Geçmişi başlığının altındaki Sil düğmesine tıklayın.

3. Açılan Gözatma Geçmişini Sil penceresinde silmek istediğiniz verileri, yanlarında bulunan düğmeleri kullanarak silebilirsiniz. İsterseniz Tümünü Sil düğmesinin yardımı ile bütün özel verilerinizi temizleyebilirsiniz.

Internet Explorer Özel Veri Temizleme EkrancığıInternet Explorer'ın özel verilerinizi kaydetmemesi için ise;

Genel sekmesinde bulunan Gözatma Geçmişi başlığının altındaki Ayarlar düğmesine tıklayın.Açılan pencereden geçici İnternet dosyaları ve ziyaret edilen sayfaların bilgilerinin kaydedilmesini kapatın.

İnternet Seçenekleri penceresindeki İçerik sekmesine geçin. Bu sekmedeki Otomatik Tamamlama başlığı altında bulunan Ayarlar düğmesine tıklayın. Açılan Otomatik Tamamlama Ayarları penceresindeki başlıklardan gizli kalmasını istediklerinizin yanındaki kutucukların onayını kaldırın.

Bu kadar, artık Internet Explorer size özel verileri kaydetmeyecek...Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
02.10.2010