Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

Bilgisayarınızdaki ses dosyalarını istediğiniz formatlara dönüştürmek hiç de zor değil. Basit birkaç adım ile her türlü ses dosyasını diğer türlere dönüştürebilirsiniz.

Mp3 biçimindeki ses dosyalarınızı AAC, WMA, OGG, Wave gibi ses dosyası biçimlerine kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz. Aynı şekilde bu ses dosyaları biçimleri arasında karşılıklı dönüştürme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz ses dosyalarını 3 adımda farklı dosya biçimlerine dönüştürebilirsiniz. İlk adım olarak bir dönüştürme programı indirmeyle başlayacağız.

1) Dönüştürme Programı
Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

Ses dosyalarımızı başka biçimlere dönüştürmek için bir dönüştürme programına ihtiyacınız var. Sitemizde pek çok ses dosyası dönüştürme programı mevcut. Kolay kullanımı ve ücretsiz olması nedeniyle biz Any Audio Converter programını tercih ettik. Bu programı indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Any Audio Converter indir

2) Ses Dosyalarını Programa Aktarma

Programı çalıştırın ve "Video Ekle" düğmesine basın. Ama ben ses dosyası dönüştürmek istiyorum, dediğinizi duyar gibiyim. Endişelenmeyin yapılan işlem aynı.

video ekle

Açılan pencereden dönüştürmek istediğiniz ses dosyalarını seçerek programa aktarın.

Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

3) Ayarlar ve Dönüştürme

Daha sonra "Profili" kısmından dönüştürmek istediğiniz biçimi seçin ve dönüştüre tıklayın.

Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

Program standart olarak "Belgelerim" klasörünün içinde kendi bir klasör açıp oraya kopyalıyor. Ancak siz isterseniz menüden Dosya>Varsayılan Çıktı Klasörü seçeneğini tıklayarak ses dosyalarınızın nereye kopyalanacağını seçebilirsiniz.

Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

Mp3 vb. Ses Dosyalarını Dönüştürmek

Gördüğünüz gibi ses dosyalarını dönüştürmek zor bir işlem değil. Ayrıca her geçen gün kullanıcıların işlerini kolaylaştıran programların sayısı artıyor. Sitemizde ses dosyalarıyla ilgili pek çok program mevcut. Siz de isterseniz ilgi alanınıza göre çeşitli programlar deneyerek ses dosyalarınız üzerinde çalışabilirsiniz.Ekleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
16.12.2009