Any Video Converter Free ile Video Dönüştürmek

Any Video Converter Free kullanarak herhangi bir video dosyasının türünü ve boyutlarını değiştirmek çok kolay.

Any Video Converter Free, kolay kullanımı ve video dönüştürme işlemini hızlı bir şekilde yapması nedeniyle piyasaya çıktığı günden bu yana ücretsiz video dönüştürücü programları arasında hep ilk sıralarda yer alıyor.

Any Video Converter Free'nin ilk sürümlerinde videoyu dönüştürmek istediğiniz cihaz tipine göre (iPhone, iPod, Blackberry, Zune vs) farklı programlar bulunuyordu ve bu yüzden ayrı kurulum yapmanız gerekiyordu fakat güncel sürümde bu gereksinim ortadan kalktı.

Kurulumu oldukça basit ve beraberinde bundle olarak ücretsiz antivirüs programı olan 360 Total Security geliyor (günümüzdeki bir çok ücretsiz programda olduğu gibi). Eğer bu antivirüs programını kurmak istemiyorsanız Custom Installation seçeneğini kullanıp aşağıdaki tik işaretini kaldırıp bu şekilde devam edebiliyorsunuz.

Any Video Converter Free ile Video Dönüştürmek

Kurulum sonrasında gayet anlaşılır ve temiz bir arayüz açılıyor. Türkçe çevirisinde hatalar var fakat kullanım sırasında büyük sorun oluşturmuyor. Dönüştürmek istediğiniz videoyu bu ekrana sürükle bırak ile ekleyebileceğiniz gibi CD, DVD'den, dahili diskten (HDD) ya da video sitelerindeki linklerden de ekleyebiliyorsunuz.

Any Video Converter Free ile Video Dönüştürmek

Videoyu eklediğinizde aşağıdaki gibi listede gözüküyor. Birden fazla dönüştürme yapacaksanız hepsini bu aşamada ekleyebiliyorsunuz. Video dosyalarının süresi, video codec, çözünürlük, ses codec ve alt yazı bilgileri bulunması da gayet kullanışlı bir özellik. Ayrıca video dosyalarına buradan ilave ses dosyası ve altyazı ekleyebilmek mümkün. Dönüştürme işlemini hızlı bir şekilde yapabilmeniz için cihaz tiplerine göre önceden hazırlanmış fazla sayıda dönüştürme profili var.

Any Video Converter Free ile Video Dönüstürmek Bu profil listesinde iPhone, iPad, iPod, Apple TV, Android telefonlar, Android tabletler, Playstation, Windows Phone, Blackberry, Mp4 oynatıcılar ve Samsung, Sony, LG ve Panasonic LCD televizyonlar ve daha bir çok cihaz var. Dolayısıyla video dönüştürme işlemi için cihazınızın desteklediği format, codec vs. teknik bilgileri araştırmadan bu listeden seçip hızlı bir şekilde ilerleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu şekilde bir profil seçmiş olsanız dahi sağ aşağıdaki Temel Ayarlar, Video Seçenekleri ve Ses Seçenekleri menülerinden istediğiniz değişikliği de yapabiliyorsunuz.

Any Video Converter Free ile Video Dönüstürmek

Profil seçimi ve yukarıda bahsettiğim diğer ayarlama işlemlerini bitirdikten sonra sağ üstte yer alan "Şimdi Dönüştürün" butonuna basarak video dönüştürme işlemini başlatıyorsunuz. Video dönüştürme işlemi video dosyasının süresine, yaptığınız ekstra ayarlar ve bilgisayarınızın gücüne bağlı olarak makul bir sürede tamamlanıyor. Video dönüştürme işlemi bittiğinde video dosyasının üzerinde "Tamamlandı" ibaresi gözüküyor.

Any Video Converter Free ile Video Dönüstürmek

Video dönüştürme hızına örnek vermek gerekirse i5-3230M işlemcisi olan bir bilgisayarda HD (1280x720) çözünürlüğe sahip 1 Saat 45 dakika ve 2,5GB boyutunda olan bir video dosyasını, 720x480 çözürlükte MP4 formatına dönüştürmek yaklaşık 20 dakika sürdü. İşlemin sonunda dosya boyutu da 671MB oldu.

Any Video Converter Free ile Video DönüstürmekEkleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
22.09.2015