Belarc Advisor
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
23.06.2017
Toplam İndirme
3261
Üretici Firma
Belarc
Uyumlu Sistemler
Windows

Belarc Advisor 8.5c

Sistem Bilgisi Programı

Belarc Advisor ile bilgisayarınızın donanım ve yazılım bilgilerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Program Hakkında

Belarc Advisor; bilgisayardaki kurulmuş olan yazılımlar ve sistemdeki tüm donanımlar (İşlemci, ram, anakart, ekran kartı, ses kartı vb) hakkında ayrıntılı bilgiler sunan ücretsiz sistem bilgisi programıdır.

Belarc Advisor, bilgisayarda kurulu olan programların isimlerini, sürüm numaraları ve ürün anahtarlarını (Product Key) gösteren ve ayrıca eksik olan Windows güncelleştirmelerini ve antivirüs programının durumunu da bildiriyor.

Belarc Advisor'un dikkat çekici bir diğer özelliği ise son 30 gün içinde takılıp çıkartılan USB cihazlarının tarih & saat eşliğinde bilgisini tutması.

Program içinde uzman kullanıcılar için Security Benchmark adında bir alan var, bilgisayarın mevcut güvenlik durumunu analiz edip bir skor veriyor ve bu skor detaylarına girdiğinizde gelişmiş güvenlik ayarları (IPSec, Group Policy ve Windows Firewall log ayarları gibi) konusunda ne yapılması gerektiğini gösteren açıklamalar bulunuyor.

Belarc Advisor'un oluşturduğu raporda genel olarak aşağıdaki bilgilerini görebiliyorsunuz:

Operating System (İşletim Sistemi bilgisi), System Model (Bilgisayarın markası, Seri Numarası, Türü), Processor (İşlemci bilgileri), Main Circuit Board (Anakart bilgileri), Drives (Disk, CDROM, SD Card okuyucu), Memory Modules (Takılı olan ram modüllerinin boyut ve seri numaraları), Display (Ekran Kartı ve monitör bilgisi), IP adresi, ağdaki diğer bilgisayarlar ve cihazlar (ADSL Modem, Wireless Router, Yazıcı vb)

Ekran Görüntüleri

Belarc Advisor Ekran Goruntusu
Tümünü Göster