AIDA64 Extreme Edition
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
24.12.2015
Toplam İndirme
5703
Üretici Firma
FinalWire Ltd.
Uyumlu Sistemler
Windows

AIDA64 Extreme Edition 5.60.3700

Sistem Bilgisi Programı

AIDA64, bilgisayardaki donanımlar hakkında detaylı bilgi veren ve çeşitli performans testleri içeren bir sistem bilgisi programıdır.

Program Hakkında

AIDA64 Extreme Edition, bilgisayar üzerindeki donanımlar (Anakart, CPU, Ekran Kartı, RAM vb) ve yazılımlar hakkında detaylı sistem bilgisi sunmasıyla öne çıkan ve oldukça yaygın olarak kullanılan bir program.

Programın sağladığı bilgiler arasında işlemcinin (CPU) transistor sayısı, RAM'lerin markası, modeli, hızı ve CAS gecikme süreleri, bilgisayarda kurulu olan programların listesi ve bu programların seri numaları (serial key) gibi detaylı bir çok bilgi yer alıyor. AIDA64'e sonradan eklenen bir özellik ise benchmark diye tabir edilen karşılaştırmalı performans testleri.

AIDA64'de performans testleri bölümünde işlemci (CPU), Bellek (RAM) ve Sabit Disk (HDD) için birden fazla test seçeneği var. Bu testler bilgisayarınızın performansına puan verirken aynı zamanda benzer sistemlere ait puanların yer aldığı bir çizelge de bulunuyor. Dolayısıyla bilgisayarınızın genel performans seviyesini buradan karşılaştırabiliyor aynı zamanda donanım yükseltmesi (upgrade) yapmadan önce nasıl bir fark olacağını bu çizelgeden görebiliyorsunuz.

Performans testlerinin dışında bilgisayarın kararlılığını denetleyen System Stability Test adında bir araç daha var. Bu araç ile bilgisayarınızda bir stabilite sorunu (ara sıra donma, aşırı yavaşlama ya da oyunlarda çıkan performans sorunları gibi) olup olmadığını kontrol etmek için işlemci, bellek, disk ve ekran kartını ağır testlerden geçirebiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri

AIDA64 Ekran Goruntusu - Ozet
AIDA64 Ekran Goruntusu - Summary
Tümünü Göster