Ultimate Windows Tweaker
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
09.11.2009
Toplam İndirme
1152
Üretici Firma
The Windows Club
Uyumlu Sistemler
Windows

Ultimate Windows Tweaker v2

Ultimate Windows Tweaker ile Windows 7'nin gizli ayarlarına ulaşabilir, Windows 7'yi dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Program Hakkında

Tweak UI programını bilmeyen yoktur; Windows XP' için Microsoft hali hazırda böyle bir uygulama sunmaktaydı. Fakat Vista ve Windows 7 ile bu uygulama ortadan kaldı. Tweak UI, Windows'un gizli ayarlarına müdahale etme şansı veren bir program.

Ultimate Windows Tweaker ise Windows 7 ve Vista için hazırlanmış bir Tweak UI yani, arayüz kişiselleştirme programı. Ultimate Windows Tweaker ile Windows 7 ve Windows Vista'nın kullanımı ile ilgili gizli ayarları istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Bunlar aslında bazıları Windows'un içinde bulabileceğiniz ama menülerin derinliklerinde olduğu için her zaman kolay kolay ulaşamayacağınız ayarlar. Örneğin sürüklerken pencere içeriğini gösterme, bilgisayarı kapatırken sanal bellek dosyasını silme, 32-bit Windows'ta 4GB RAM desteğini açma, ağ paket boyutu belirleme gibi ince ayarlar. Ne yaptığınızı biliyorsanız birkaç tıklama ile sisteminizin performansını ve stabilizasyonu artırma ya da sisteminizi daha güvenli hale getirme gibi işlemler yapabilirsiniz.

Ultimate Windows Tweaker çalıştırdığınız anda Windows 7 mi yoksa Windows Vista mı kullandığınızı algılayarak ona göre farklı ayarlar getiriyor. 345KB'lık bu program kurulum gerektirmiyor. Bir ZIP dosyası içerisinde bulunduğu için programı istediğiniz gibi bir başka bilgisayara kopyalayarak çalıştırabilir ya da USB belleğinizde taşıyarak, istediğiniz bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.