TailExpert
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
31.08.2015
Toplam İndirme
1500
Üretici Firma
Neware
Uyumlu Sistemler
Windows

TailExpert 1.0.5717.41684

Log Analiz Programı

TailExpert, Windows log dosyalarını hızlı bir şekilde analiz etmenizi sağlayan ücretsiz log analiz programıdır.

Program Hakkında

TailExpert, özellikle Windows log dosyalarını gerçek zamanlı olarak (realtime) izleyebilmenizi sağlayan bir log analiz programıdır.

TailExpert, özellikle Unix & Linux türevlerinde yer alan ve herhangi bir log dosyasındaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak takip etmeyi sağlayan ünlü tail komutunun sunduğu kolaylılığı Windows ortamında kullanabilmenizi sağlıyor.

Programı açtığınızda boş bir ekran ve sadece File menüsü çıkıyor. İlk bakışta işe yaramaz bir program izlenimi verse de kullanınca ne kadar yetenekli ve işe yarar olduğunu görüyorsunuz. File menüsü altından Windows Event Log, Syslog (UDP Socket) ve Serial Port gibi seçeneklerin yanısıra Open File diyerek istediğiniz bir dosyayı da açabiliyorsunuz.

Event Log seçeneğinde Windows Event Viewer altındaki tüm log dosyalarını liste halinde görebiliyor ve istediğinizi seçip izleyebiliyorsunuz. Bu ekran yer alan Load last line seçeneği de dosyanın tamamını yüklemeden son kayıtları görebilmeyi sağlıyor.

Herhangi bir aktivasyon işlemi olmayan TailExpert kişisel kullanım için tamamen ücretsiz. Ticari kullanımlarda 49,99 € fiyatı bulunuyor.

Ekran Görüntüleri

TailExpert
Tümünü Göster