Security Task Manager
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
15.08.2012
Toplam İndirme
345
Üretici Firma
A. - M. Neuber
Uyumlu Sistemler

Security Task Manager 1.8d

Virüs Bulma Programı

Security Task Manager; çalışan tüm işlemler (uygulamalar, DLL'ler, BHO'lar ve servisler) hakkında detaylı bilgiler görüntüler.

Güvenlik Uyarısı

Bu programın kurulum dosyasında virüs tespit edildiğinden kurulum dosyaları yayından kaldırılmıştır.

Editör yorumu

Security Task Manager; tıpkı Windows'un Görev Yöneticisi gibi çalışmakta olan programları listeleyen ve bu programların tehdit potansiyellerini görüntüleyebilen kullanışlı bir güvenlik aracı.

Security Task Manager, çalıştırıldığında otomatik olarak tarama yapıyor ve çalışmakta olan programları buluyor. Daha sonra program, bulduğu tüm uygulamaları ad, potansiyel tehdit seviyesi, dosya adı, başlık, üretici, işlemci kullanımı ve boyut gibi bilgilerin bulunduğu bir liste halinde görüntülüyor. Bu uygulamalardan birisini seçtiğinizde program, uygulama ile ilgili daha detaylı bilgiler sunuyor. Security Task Manager, tehdit oluşturabilecek uygulamaları silebilmenize ya da karantina alabilmenize olanak veriyor.

Tek tık ile Google'da uygulamalar ile ilgili bilgileri otomatik olarak arayabilen Security Task Manager, çok gelişmiş özelliklere sahip olmamasına rağmen sistem güvenliklerine ekstra bir katman eklemek isteyen kullanıcılar için ideal.

Program Hakkında

Security Task Manager; çalışan tüm işlemler (uygulamalar, DLL'ler, BHO'lar ve servisler) hakkında detaylı bilgiler görüntüler. Security Task Manager'ı Windows Görev Yöneticisi'nin gelişmiş bir versiyonu olarak görebilirsiniz. Program çalışan tüm işlemler için güvenlik risk oranı, işlem açıklaması, dosya yolu, CPU kullanım grafiği, başlama zamanı, işlem tipi (görülebilen pencere, systray programı, DLL veya IE eklentisi gibi) ve gömülü gizli fonksiyonlar (örneğin tuş vuruşu izleme, otomatik başlatma kaydı, tarayıcı denetleme veya manipülasyon gibi) sunar. Güvenlik risk derecesi, bilgisayarınızda çalıştırılan işlemlerin potansiyel olarak casus ya da zararlı yazılım, trojan veya tuş kaydedici olup olmadığını sezebilmeniz açısından önemlidir.

Security Task Manager aynı zamanda İnternet ve bilgisayar aktivitenizi izler, bu sayede tuş vuruşu kaydetme, Kayıt Defteri değişikliği gibi durumları haber verir.