Sandboxie
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
11.08.2015
Toplam İndirme
2249
Üretici Firma
Tzuk
Uyumlu Sistemler
Windows

Sandboxie 4.20

Güvenlik Programı

Sandboxie, istediğiniz programları izole edilmiş özel bir alanda çalıştırarak bilgisayarınızı tehlikelere karşı korur.

Program Hakkında

Sandboxie, internet gezintisi ya da tehlikeli bir e-posta eklentisini açtığınız sırada oluşabilecek muhtemel tehlikelere karşı koruyan, sistem güvenliği sağlayan özel bir güvenlik programıdır.

Sandboxie, bilgisayarda kendine özel bir alan açar (sanal kayıt defteri (registry) ve sanal disk) ve bundan sonra Sandboxie içinden çalıştırdığınız tüm programlar (Internet Explorer, Google Chrome, Outloook vs) tüm işlemlerini bu özel alanda yapar.

Örneğin Sandboxie içerisinden başlattığınız bir internet tarayıcı ile internette gezinirken virüs bulaşma durumu olduğunda Sandboxie menüsünden "içerikleri sil" dediğinizde virüsler dahil o sırada oluşturulmuş tüm dosyaları silebilirsiniz.

Bilgisayarınıza kurduğunuz programlar veya web taraması sırasında registry kaydı tutan uygulamalar var olan bu sanal kayıt defterini gerçek olarak algılayıp buraya yazma işlemi yaparlar ve bu sayede sisteminiz bu uygulamalardan kaynaklanabilecek tehlikelere karşı korunmuş olur.

Bilgisayar güvenliği için programları önce Sandboxie içinde açarak deneyebilirsiniz. Sandboxie içinde açılan programlarda virüs tehlikesi varsa söz konusu virüs sisteme bulaşmaz ve Sandboxie içinde kalır.

Ekran Görüntüleri

Sandboxie Ekran Goruntusu
Sandboxie Ekran Goruntusu 2
Tümünü Göster