Salaat Time
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.09.2009
Toplam İndirme
743
Üretici Firma
Salaat Time
Uyumlu Sistemler
Windows

Salaat Time 2

Salaat Time yazılımı; önceden belirlenmiş olan, günlük beş namaz vakitlerini hesaplayan ve Dünya'nın herhangi bir yerinden, grafiksel olarak Kıble yönünü bulan, çok fonksiyonlu bir İslami uygulamadır.

Program Hakkında

Salaat Time yazılımı; önceden belirlenmiş olan, günlük beş namaz vakitlerini hesaplayan ve Dünya'nın herhangi bir yerinden, grafiksel olarak Kıble yönünü bulan, çok fonksiyonlu bir İslami uygulamadır. Bu program; önemli İslami tarihleri ve ay safhalarını vurgulayan, tam ileri ve geri gezinme özelliği bulunan; aralıksız tam ay Hicri ve Miladı takvimlerini içerir. Salaat Time yazılımı; sistem çubuğuna küçültülmüş halde, sürekli olarak çalışır ve namaz vakitleri geldiği zaman; Ezan okumaya başlar ve/veya görsel uyarıları görüntüler. Programın içerdiği diğer özellikler arasında; kullanımı oldukça kolay olan bir ara yüz; programın içinde bulunan, birçok farklı Ezan türünden birini seçebilme ya da kendi özel dosyanızı veya klasörünüzü kullanabilme; her namaz vakti için farklı bir Ezan türünü seçebilme ya da rastgele olarak, farklı Ezan türlerinin okunmasını seçebilme; küçük balonlar ya da flashlar gibi görsel uyarılar ayarlayabilme; Kur'an'ın içinden seçilen, herhangi bir ayetin ya da surenin okunuşunu dinleme; isteğe bağlı olarak, namaz vakitlerinden önce ve sonra hatırlatmalar; bir sonra namaz vaktine kadar kalan zamanı gösteren, dinamik grafiksel bir ara yüz gibi özellikler bulunur.

Yazılımın 2 sürümü; Hicri takvimi bir ya da iki günlük farklarla ayarlamayı destekler ve yıllık namaz vakitlerini aktarma ve yazdırma işlemlerini geliştirir.

Ekran Görüntüleri

Salaat Time 2
Tümünü Göster