Quran Auto Reciter (Bilgisayardan Kuran Dinleme Programı)
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
12.03.2010
Toplam İndirme
913
Üretici Firma
SearchTruth
Uyumlu Sistemler
Windows

Quran Auto Reciter (Bilgisayardan Kuran Dinleme Programı) 2.3

Kuran Programı

Quran Auto Reciter; birçok farklı ünlü Kur'an okuyucusunun seslerinden birisini seçerek, Kur'an okunmasına ve dinlenmesine olanak sağlayan bir kuran programıdır.

Program Hakkında

Quran Auto Reciter; bilgisayarınızdan, farklı kişiler tarafından yorumlanmış Kur'an-ı Kerim'i dinlemenizi sağlayan bir Kuran programıdır. belirli zamanlarda otomatik olarak çalışması için ya da namaz vakitlerinde, Ezan okumasını sağlamak için kullanıcı tarafından manuel olarak ayarlanabilir. Namaz vakitleri, herhangi yerel bir camiye ya da mescide göre ayarlanabilir. Bu sayede de; kullanıcılar kendi seçtikleri Ezan türüyle, günde beş kez namaz vakitlerinde uyarılabilir. Ayrıca bu program; Dünya'nın dört bir yanından, en çok tanınan ünlü hocaların vaazlarını ve birçok tanınmış müezzinlerin sesinden dinlenebilen, farklı Ezanları da içerir.

Bu program sayesinde; Kur'an yazıları, Uthmani yazı tipinde ve tam Tashkeel ile basit Arapça yazı tipinde okunabilir. Ayrıca bu program; farklı dillerde yazdırma ve İngilizce, Urduca, İspanyolca, Malezyaca, Endonezyaca, Farsça, Rusça, Türkçe, Boşnakça, Portekizce, Danimarkaca, Almanca ve Fransızca dillerinde, Kur'an tercümesi gibi özellikleri de içerir. Ayrıca bu program; Kur'an'ı harika görünümlü Arapça hat sanatıyla görüntülemek için bir çok farklı Arapça yazı tipini de içerir.