Patch Maker
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.09.2009
Toplam İndirme
922
Üretici Firma
Clickteam
Uyumlu Sistemler
Windows

Patch Maker 1.2

Program; dosyalar arasındaki farklılıkları belirleyerek veya bunları sıkıştırarak büyük boyutlarda bayt tasarrufu sağlar.

Program Hakkında

Yeni bir programın ömrü genelde yeni sürümleri çıkana kadardır. Sürümler arasındaki fark çok küçük olabilir. Çalıştırılabilir dosyalardaki kod seçimi değişik olabilir, yeni dosyalar eklenmiş olabilir hatta bazı dosyalar silinmiş bile olabilir. Program oluşturucusunun genelde yaptığı iş; ister yeniden yüklenebilir bir ürün olarak ister sadece değiştirilen dosyaları sıkıştırılmış olarak kullanıcıya bu dosyaların yeni sürümlerini sunmaktır. Yukarıdaki prosedür çok israflı olabilir. Örneğin: Eğer 1MB boyutundaki bir dosya diyelim ki içerisinden sadece 10KB boyutunda bir değşikliğe uğrasa da hala 1MB boyutunda bir güncelleme yaması gerektirir. Ama sadece değiştirilen veriyi yükleyecek bir sistem olsaydı, güncelleme yüklemek daha kolay ve etkin olacaktı. Patch Maker programının amacı da işte bunu sağlamaktır. Program; dosyalar arasındaki farklılıkları belirleyerek veya bunları sıkıştırarak büyük boyutlarda bayt tasarrufu sağlar.

Not: Ücretsiz sürüm yama işleminin sonunda bir Clickteam reklamı görüntüler. Reklamı kaldırmak için kayıtlı sürümü satın alabilirsiniz.