FontCreator
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
25.02.2010
Toplam İndirme
2157
Üretici Firma
High-Logic
Uyumlu Sistemler
Windows

FontCreator 5.6

Yazı Tipi Programı

Profesyonel yazı tipi programı FontCreator TrueType ve OpenType biçimlerinde yazı tipleri oluşturma ve düzenleme imkânı sağlar.

Program Hakkında

FontCreator profesyonel bir yazı tipi programıdır. FontCreator ile TrueType ve OpenType biçimlerinde yazı tipleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Font programı olarak FontCreator matbaacıların ve grafik tasarımcılarının ihtiyaç duyduğu gelişmiş araçlara sahiptir. FontCreator'ın öğrenmesi kolay arayüzü, yeni başlayan kullanıcıların kısa sürede yazıtipi yaratabilmesine izin verir. Yeni bir yazı tipi oluşturduğunuzda veya açtığınızda FontCreator size mevcut bütün karakterleri genel olarak gösterir. Basit bir şekilde eksik olan karakterleri ekleyebilir veya mevcut karakterleri seçip görünümlerini düzenleyebilirsiniz. İmzanız veya şirketinizin logo resimlerini (taranmış) aktarabilir veya kendi el yazınızdan yazı tipi oluşturabilirsiniz. Diğer özellikleri arasında yazı tiplerini yüklemeden önce ön izleme imkânı, yazı tiplerinizi diğer uygulamalar için kullanımını sağlayan bir yazı tipi yükleyici vardır. FontCreator ayrıca karakter eşleşmelerini onarmanızı, yazı tipi adlarını düzeltmenizi, harfler arasındaki karakter boşluklarını temizlemenizi de sağlar.

5.6 sürümü geliştirilmiş veri oluşturma, geliştirilmiş dönüşüm script'ler ve elle harfler arasındaki karakter boşluklarını temizleme işlemine bazı geliştirmeler ekler.