Facebook
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
28.10.2013
Toplam İndirme
47425
Üretici Firma
Facebook
Uyumlu Sistemler
Web Tabanlı, Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone 8, iPad

Facebook 6.6

Sosyal Ağ

Facebook; dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok üyeye sahip sosyal ağ platformlarından birisi.

Program Hakkında

Facebook; dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok üyeye sahip sosyal ağ platformlarından birisidir. Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan ve yalnızca eğitim kurumları tarafından alınan e-posta adresleri (.edu gibi) ile üye olunabilen Facebook zaman içerisinde önce ABD'deki tüm okulların öğrencilerinin, daha sonra dünyadaki pek çok okulun ve en nihayetinde e-posta sınırlaması kaldırılarak tüm kullanıcıların kullanımına açılmıştır.

Kısa zamanda oldukça büyük bir başarı yakalayan Facebook'un amacı; insanların, arkadaşları ve tanıdıkları ile iletişim kurmasına ve bilgi alışverişi yapmasına yardımcı olmak ve yeni insanlarla tanışmalarına imkan vermektir. İnternet tarihinde devrim niteliğindeki pek çok gelişmiş özelliğe sahip olan ünlü sosyal ağ platformu; kendinize profil oluşturabilmenize, fotoğraflar ve videolar paylaşabilmenize, tanıdıklarınızdan haberdar olmanıza olanak veren pek çok özellik ve işlev barındırır.

İngilizce dışında ilk kullanım dili Türkçe olan Facebook ayrıca Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Lehçe dahil onlarca dil desteğine sahiptir.

Ekran Görüntüleri

Facebook
Facebook
Tümünü Göster