Photoshop'ta göz rengi nasıl değiştirilir?

Göz rengi gerçek hayatta değiştiremeyeceğiniz (lensler tabii ki bu durumun dışında) özelliklerinizden biri. Göz renginiz. Mavi ya da yeşil gözlü olduğunuzda nasıl görüneceğinizi merak ediyor musunuz? Tek ihtiyacınız olan bir adet fotoğraf ve Photoshop...

Gerçek hayatta kolay bir şekilde değiştiremeyeceğiniz (eğer renkli lens kullanmıyorsanız) ve herhangi birinin dış görünüşünü oldukça değiştiren bir özellik, göz rengi. Diğer bir deyişle, size Photoshop'ta göz renginin nasıl değiştirileceğini göstereceğiz.

Paul Newman'ın ya da Angelina Jolie'nin gözleriyle nasıl görüneceğinizi merak ediyor musunuz? Bu kolay adımları takip edin ve sonucu kendiniz görün.

Bilgisayarınızda Photoshop kurulu değilse aşağıdaki sayfadan indirip kurabilirsiniz.

Adobe Photoshop indir

Sonuç

İlk olarak, tabi ki üzerinde çalışmak istediğiniz resmi açmanız gerekiyor.

Resmi aç

Şimdi, ekrandaki resimde işaretli butona tıklayarak Hızlı Maske Modu'na (Quick Mask Mode) gidin, Boya Fırçası (Paintbrush) aracını seçin ve renklendirmek istediğiniz alanları (örneğin gözleri) boyamaya başlayın. Daha rahat çalışmak için resmi yakınlaştırın ve daha küçük noktalara ulaşabilmek için fırça boyutunu değiştirin.

Göz göze

Gözleri boyama işlemi bittiğinde, Normal Mod'a geri dönün. Tüm fotoğrafın seçildiğinigöreceksiniz. Photoshop'un Seçme > Ters çevirme (Select > Inverse) menüsünden, seçilmiş resmi ters çevirin. Bu durumda, boyamış olduğunuz göz alanı seçilmiş olacak.

Ters çevirme

Şimdi bir renk tonu ayarlama katmanı yaratın (Katman > Yeni ayarlama katmanı > Renk tonu/Renk doygunluğu - Layer > New adjusment layer > Hue/Saturation - seçin, ya da Katmanlar paletinde ying-yang şeklindeki butona tıklayın ve Renk tonu/Renk doygunluğu - (Hue/Saturation seçin). "Renklendirme" (Colorize) seçeneğini işaretleyin ve en mükemmel rengi elde edene kadar kaydırıcılarla (slider) oynamaya devam edin.

Renklendirmece

Göz rengini, olabildiğince gerçekçi yapabilir ya da gerçekçiliği umursamayıp en garip renkleri göz rengi olarak seçebilirsiniz. Kim, mor gözlere sahip olmayı düşlememiştir ki?

Mor gözlerEkleyen
robut
Güncelleme Zamanı
18.04.2014