Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

Photoshop'ta birkaç tıklama ile bir dövmeyi sanal olarak vücudunuza yapabilir ve nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Küçüklükten beri dövme yaptırmak mı istiyorsunuz? Kendi kararlarınızı aldığını yaşa geldiniz ve kesin olarak bir dövme yaptırmaya karar verdiniz fakat hangi dövmenin size yakışacağını bilemiyorsunuz. Merak etmeyin Photoshop kullanarak sadece birkaç adımda sanal bir dövme sahibi olabilir, size en çok hangi dövmenin yakıştığına karar verebilirsiniz...

Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

İlk önce dövme yaptıracağınız fotoğrafı ve dövme desenin resmini Photoshop'da açın. Eğer bilgisayarınıza kayıtlı hiçbir dövme deseni resmi yoksa Google'a "tattoo pattern" yazıp görseller de arama yaptırın. Çıkan dövme desenlerinden beğendiklerinizden birini bilgisayarınıza kaydedin ve Photoshop ile açın.


Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

Dövmeyi taşıma aracı olan move tool (Kısayolu için V'ye basın.) ile dövme yapmak istediğiniz fotoğrafın üzerine taşıyın ve Ctrl+T tuş komibnasyonunu kullanarak vücudun boyutlarına uygun hale getirin. Ayrıca gerekli ise her ikisi de Edit > Transform menüsü altında bulunan Distort ve Perspective araçlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde dövemeniz mümkün mertebe gerçeğe çok yakın görünecektir.

Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

Şimdi dövme katmanın layer blending mode'unu Multiply olarak değiştirin. Dövme desenin içindeki tüm beyazların sihirli bir şekilde yok olduğunu göreceksiniz.

Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

4. Son olarak dövmenin katmanının opacity değerini azaltın ve biraz da Blur efekti uygulayarak daha da gerçek görünmesini sağlayabilirsiniz. Örnek ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi aynı yöntemi uygulayarak hem siyah beyaz hem renkli dövmeleri Photoshop kullanarak sanal olarak yapabilirsiniz.

Photoshop Kullanarak Dövme Yaptırın

Photoshop Kullanarak Dövme YaptırınEkleyen
robut
Güncelleme Zamanı
04.04.2017