iPhone'da Eşzamanlama (Eşitleme) Nasıl Yapılır? (Video Anlatım)

iPhone içindeki Telefon Rehberi, fotoğraflar, videolar gibi verilerinizi bilgisayarınıza aktarın.

Eşzamanlama özelliği ile iPhone üzerindeki verileri (Telefon Rehberi, Resimler, Videolar vb) bilgisayara aktarmak ve bilgisayardaki verileri de iPhone'a aktarmak mümkün. Bu özelliği kullanarak hem verilerinizin güncel bir yedeğini oluşturabilir hem de bu verilere sürekli olarak erişebilirsiniz.

Eşzamanlama özelliğini aktif duruma geçirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • iPhone'u USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
 • iTunes'u çalıştırın.
 • Aygıtlar'dan iPhone'u seçin.
 • Kişileri (Telefon Rehberi) Eşzamanlama için:

  Sağ pencerede yer alan Bilgi başlığına tıklayın, Kişileri eşzamanla kutucuğuna tıklayın ve sağ taraftaki listeden eşitlemek istediğiniz programı (Windows Contacts, Outlook vb) seçin.

  Uygulamaları Eşzamanlama için:

  Uygulamalar başlığına geçin, Uygulamaları Eşzamanla kutucuğuna tıkladığınızda alt bölümde iTunes'dan satın almış olduğunuz uygulamalar listelenecektir, bu listeden istediklerinizi sağ taraftaki iPhone ekranlarında herhangi birine sürükleyip bırakarak eşzamanlamayı (iPhone'da kurulu değilse kurulum da yapılacaktır) ayarlayabilirsiniz.

  Müzikleri Eşzamanlama için:

  Müzikler başlığına geçin, Müzikleri Eşzamanla kutucuğunu tıkladıktan sonra karşınıza eşzamanlama için bir çok seçenek çıkacaktır. İstediğiniz kriterlere göre (Listeler, Sanatçılar vb.) eşzamanlama seçeneklerini özelleştirebilir ya da detaylarla uğraşmadan Tüm müzik arşivini tıklayarak bütün müziklerinizi eşitleyebilirsiniz.

  Filmleri Eşzamanlama için:

  Filmler başlığına geçin, iTunes üzerinden satın aldığınız & indirdiğiniz filmler listeye gelecektir, Otomatik olarak dahil et seçeneği ile tüm filmleri ya da sadece belirli türleri seçebilirsiniz.

  TV Şovlarını Eşzamanlama için:

  TV Şovları başlığına geçin, iTunes üzerinden satın aldığınız & indirdiğiniz TV Şovları ve Diziler listeye gelecektir, Otomatik olarak dahil et seçeneği ile istediğiniz TV Şovları ve Dizileri seçebilirsiniz.

  Fotoğrafları ve Videoları Eşzamanlama için:

  Fotoğraflar başlığına geçin, Şuradaki Fotoğrafları Eşzamanla kutucuğuna tıkladığınızda sağdaki listeden bilgisayarınızdan fotoğrafların bulunduğu klasörü (Varsayılan olarak Resimlerim geliyor) seçin ve ardından videolarınızı da aktarmak için Videoları dahil et kutucuğunu tıklayın.

  Eşzamanlama ayarlarını yaptıktan sonra pencerenin sağ alt bölümünde bulunan Uygula'ya tıklayın, toplam veri boyutuna göre eşzamanlama işlemi bir kaç dakika ile bir saat arasında sürebilir. Pencerenin üst bölümünde iPhone eşzamanlama tamamlandı. Bağlantıyı kesebilirsiniz yazısını görene kadar usb kablosunu çıkarmayın. Bir sonraki eşzamanlamada sadece değişen kısımlar aktarılacağı için işlem oldukça kısa sürecektir.  Ekleyen
  baktas
  Güncelleme Zamanı
  21.09.2012