Facebook videolarını indirmek

Facebook videolarını indirmek ve bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

Popüler sosyal ağ Facebook'da seyrettiğiniz videoları bilgisayarınıza indirmek ve kaydetmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Gereksinimler:

  • Mozilla Firefox
  • Mp4 formatındaki videoları oynatabilen bir video oynatma programı ( Bilgisayarınız kurulu bir program yoksa aşağıdaki programlardan herhangi birini kullanabilirsiniz)

VLC Media Player indir

The KMPlayer indir

1. Firefox'u açın ve Araçlar'dan Eklentiler'e girin. Eklenti edin başlığını tıklayın, "Tüm eklentileri ara" kutucuğuna Facebook Video yazıp arayın.

Facebook videolarını indirmek

Sonuçlar arasında "Facebook Video" başlıklı eklentiyi göreceksiniz (genellikle ilk sırada geliyor) , "Firefox uygulamasına ekle" dedikten sonra aşağıdaki pencere gelecektir.

Facebook videolarını indirmek

Şimdi Kur düğmesi pasif durumda ise Facebook Video yazan bölüme bir kez tıklayın, aktif duruma geçecektir. Şimdi Kur'a tıklayarak kurulumu başlatın.

Kurulum tamamlandığında Firefox'u yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu penceredeki "Firefox uygulamasını yeniden başlat" kısayolunu kullanarak yeniden başlatıyoruz.

Facebook videolarını indirmek


Şimdi Facebook.com'a girin ve herhangi bir video olan bir sayfaya girdiğinizde, videonun yan tarafında Download Video yazısını göreceksiniz.

Facebook videolarını indirmek

Bu yazıyı tıkladıktan sonra video indirme işlemi hemen başlayacaktır.

Facebook videolarını indirmek

İndirme işlemi tamamlanınca, video oynatıcı programınızla açın ve dilediğiniz zaman izleyin :)

Facebook videolarını indirmek

İndirdiğiniz mp4 formatındaki video dosyalarını başka video formatlarına çevirmek istiyorsanız Video Dönüştürücüler kategorisine göz atabilirsiniz.Ekleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
02.10.2012